Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Unit4 haalt meer omzet uit cloud en SaaS

21 februari 2013 - 09:32ActueelCloud & InfrastructuurUnit4
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

Softwareleverancier Unit4 uit Sliedrecht heeft in 2012 zowel de omzet als de winstgevendheid zien stijgen. Het bedrijf deed goede zaken met zijn zakelijke software uit de cloud, hoewel dat ten koste ging van de verkoop van traditionele licenties.

De trend naar Software as a Service (SaaS) en abonnementen op softwarepakketten is nu duidelijk terug te zien in de inkomstenstromen van de softwareleverancier. Deze producten leverden een omzet op van 57 miljoen euro in 2012, voor 2011 was dat nog 43,5 miljoen. Goed voor een groei van 31 procent.

De overgang naar inkomsten uit abonnementen heeft een aantal belangrijke voordelen. Zo wordt het makkelijker de toekomstige inkomsten van de onderneming juist te schatten.

Omzetgroei

Unit4 zag de omzet in 2012 met 5,4 procent groeien tot 470 miljoen euro. Een jaar eerder lag dat getal op 446 miljoen euro. De netto winst van het bedrijf groeide met 1,3 procent van 23,2 miljoen euro in 2011 naar 23,5 miljoen euro in 2012. De winstgevendheid stond onder druk door een tegenslag met dochteronderneming Teta in Polen en fikse investeringen in dochteronderneming FinancialForce.com.

Fraude

In Polen ontdekte Unit4 een omvangrijke fraude uit de tijd voor de overname van branchegenoot Teta in juli 2010. Een onderzoek naar onregelmatigheden in de boekhouding wees uit dat een aantal overeenkomsten anders in elkaar stak dan gedacht, waardoor de waarde van Teta bij overname naar beneden moest worden bijgesteld.

In december 2012 sloot Unit4 een overeenkomst met de betrokken externe partners, die toezegden alle ontbrekende bedragen terug te zullen betalen. Met deze ondernemingen is een betalingsregeling getroffen. Over het derde kwartaal van 2012 boekte Unit4 al een miljoen euro aan kosten voor het onderzoek naar de fraude.

FinancialForce.com

De inkomstenstroom uit FinancialForce.com, een Amerikaanse dochteronderneming waarin SalesForce.com een minderheidsaandeel heeft, groeide krachtig tot zeventien miljoen dollar in december 2012 (12,8 miljoen euro), tegen negen miljoen dollar (6,8 miljoen euro) in dezelfde maand een jaar eerder. Goed voor een groei van 90 procent. In juli 2012 kwam er twaalf miljoen dollar binnen, waaruit duidelijk wordt dat de groei naar het einde van het jaar toe versneld.

Om die groei mogelijk te maken investeerde Unit4 fors in de dochteronderneming, dat een crm-pakket levert voor financiële dienstverleners als accountants. Het aantal medewerkers werd met 60 procent verhoogd naar honderdvijftig fte in de VS, het Verenigd Koninkrijk en Spanje. Daarnaast werd 75 procent meer budget uitgetrokken voor de marketing van FinancialForce.com.

Meer over

OvernameSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    PwC neemt DMS van Unit4 in gebruik

    Boeing 737-700 Transavia
    Cloud & Infrastructuur

    Transavia.com stroomlijnt HR met Unit4 Emplaza

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Gispen verwerkt salarissen met Unit4

    Unit4
    Financiële dienstverlening

    Duitse deelstaat Saksen kiest ERP van Unit4

    Overname
    Data & AI

    Unit4 neemt Primaccount Software over

    Unit4
    Cloud & Infrastructuur

    Unit4 ziet omzet uit licenties stijgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs