Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cisco neemt afscheid van e-maildienst

25 februari 2011 - 08:23ActueelInnovatie & TransformatieAtosCisco

Netwerkleverancier Cisco neemt afscheid van zijn gehoste e-mailsoftware, dat een onderdeel zou worden van een samenwerkingsoplossing. Cisco wil met deze stap meer focus leggen op video en sociale software.Volgens analistenbureau Gartner moest Cisco met zijn e-mailaanbod veel te hard concurreren tegen Microsoft Exchange Online en Google Apps.

Cisco introduceerde in november 2009 de gehoste Cisco Mail-oplossing, dat onderdeel zou moeten worden van een totale samenwerkingsoplossing. Cisco Mail nam het op tegen Google Apps, IBM Lotus Notes en andere gehoste e-mailoplossingen. Cisco Mail had per gebruiker een prijs van vijf dollar per maand, inclusief integratie met Microsoft Outlook en 5 GB aan storage.

Cisco had Microsoft’s topmanager Debra Chrapaty aangenomen om van Cisco Mail een succes te maken. Zij leidt nu de Cisco Collaboration Software Group. Maar Chrapaty schrijft nu op haar blog dat e-mail een standaardproduct is geworden en niet meer past in de nieuwste samenwerkingsoplossingen van het netwerkbedrijf. Volgens haar zijn klanten meer geïnteresseerd in het gebruik van sociale software en video.  

Cisco Mail
Cisco Mail wordt door ongeveer drieduizend gebruikers bij dertig organisaties gebruikt. Deze mensen worden nu overgeheveld naar andere samenwerkingsoftware van Cisco. De 125 werknemers die werkzaam zijn bij het Cisco Mail-project krijgen een andere baan aangeboden. Cisco heeft tot nu 250 miljoen dollar in Cisco Mail geïnvesteerd. Chrapaty benadrukt dat Cisco een actieve speler blijft op de markt voor samenwerkingsoplossingen.

Gartner
Volgens analistenbureau Gartner moest Cisco met zijn e-mailaanbod veel te hard concurreren tegen Microsoft Exchange Online en Google Apps. Gartner beaamt dat e-mail een algemeen goed is geworden, maar vindt tegelijkertijd dat Cisco een e-mailfunctie nodig heeft in zijn samenwerkingsoplossing. Zonder e-mail is het aanbod niet meer compleet, aldus Matthew Cain, research vice president bij Gartner.

Atos Origin
De beslissing van Cisco om te stoppen met Cisco Mail komt vlak na de aankondiging van ict-dienstverlener Atos Origin, dat het bedrijf binnen drie jaar tijd stopt met e-mailen. Het verzenden en ontvangen van e-mails tussen de vijftigduizend medewerkers van het bedrijf moet dan verleden tijd zijn. ‘De tijd is rijp om af te rekenen met de overvloed aan informatie die de werkomgeving dagelijks vervuilt’, stelt algemeen directeur Thierry Breton. Het dienstenbedrijf wil zelf het voorbeeld geven en vervangt e-mail door nieuwe vormen van communicatie en samenwerking zoals social media.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Efficiëntie door een geïntegreerde AI oplossing met Mobile XL Mobile XL helpt organisaties bij het toepassen van AI binnen hun...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    Innovatie & Transformatie

    EZ ondersteunt 11 onderzoeksprojecten met 105 miljoen euro

    OpenAI gat in hand
    Data & AI

    Is OpenAI het gat in Microsofts hand?

    Innovatie & Transformatie

    IFS toont kracht van industriële ai met partnerschappen en praktijkcases

    Overheid

    OR kritisch op UWV-herstructurering: vooralsnog negatief advies

    Data & AI

    Ai verovert terrein in de maakindustrie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs