Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Keep it simple’

21 mei 2007 - 12:55ActueelGovernance & PrivacyOki
Redactie Computable
Redactie Computable

Vendors die ook niet-logistieke taken aan distributeurs uitbesteden, hebben de roep dat uit armoede te doen. Toch is er veel voor te zeggen. Distributeurs staan in direct contact met resellers en beschikken behalve over een krachtig logistiek apparaat ook over een uitgebreide salesforce en een geoliede marketingmachine. Daar kan de vendor zijn voordeel mee doen.

Elke vendor staat voor de keus: doen we alles zelf – voorraden aanhouden, rechtstreeks leveren, met resellers communiceren, de hele mikmak – of besteden we alles uit. Een tussenweg is er niet. Wie enkel de 'restjes' aan distributeurs overlaat, bouwt geen band met ze op. Dom, want wie een vertrouwensband met zijn distributeurs heeft, hoort nog wel eens iets: over wat concurrenten doen, met welke producten zij komen of welke acties zij op touw zetten. En dat betaalt zich uit. Vendors die 'van twee walletjes eten', zowel via distributeurs als rechtstreeks aan resellers leveren, doen zichzelf dus tekort. Leg alles bij distributeurs neer, zou ik zeggen.

Reden te over. Topdistributeurs bieden vandaag de dag een schat aan toegevoegde waarde. Zij zijn bedreven in logistiek én in marketingcommunicatie. Ze kunnen niet alleen razendsnel leveren, maar – dankzij hun uitgebreide sales- en marketingorganisatie – ook in no time het complete resellerkanaal informeren over nieuwe producten, services, enzovoort. Via acties, mailings, outbound-calls, noem maar op. Daar kunnen wij niet tegenop. Bij lange na niet zelfs. Maar we kunnen natuurlijk wel met hen 'meeliften'. Doe dat dan ook, zou ik zeggen.

Wat de vendor toe kan voegen, is goede service en goede support bieden: pre-sales en after-sales, eerstelijns en tweedelijns. Dát zijn taken voor de vendor. Distributeurs zijn immers niet geëquipeerd als het gaat om bijvoorbeeld het verhelpen van elektronische of mechanische defecten. Daarom: schoenmaker blijf bij je leest. De distributeur distribueert en communiceert, de vendor fabriceert, informeert en repareert. Niet meer, niet minder. Dat schept duidelijkheid, ook naar het kanaal toe. Zo weet iedereen waar hij aan toe is en waar hij voor wat bij wie terecht kan. 'Keep it simple', zou ik zeggen.

Philip de Brabanter
Manager Director Benelux bij OKI Printing Solutions

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Anti-phishingtraining sorteert nauwelijks effect

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelSecurity & Awareness

    Phishingtrend: oplichters zetten correcte boekingsgegevens in

    AchtergrondGovernance & Privacy

    Dawnguard belooft volautomatische securitycloudarchitectuur

    OpinieData & AI

    Is Amerikaanse ai straks nog bruikbaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs