Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Citrix introduceert nieuw prijsmodel voor XenServer

28 april 2008 - 09:354 minuten leestijdActueelWerkplek & BeheerCitrix

Citrix Systems, speler op het gebied van application delivery infrastructure, introduceert een nieuw prijsmodel voor XenServer.

Dit stelt klanten in staat om een ongelimiteerd aantal virtuele machines per server te laten draaien voor een vaste lage prijs. De nieuwe, vereenvoudigde prijsvorming geldt voor alle versies van XenServer, inclusief de onlangs aangekondigde XenServer Platinum Edition, die de voordelen van dynamische datacenters voor het eerst naar zowel fysieke als virtuele servers brengt. Deze verbeteringen, samen met de snel groeiende lijst van resellers en partners, zorgen ervoor dat virtualisatie gemakkelijker en betaalbaarder wordt voor klanten van verschillende groottes.

"Servervirtualisatie-technologie is hard op weg om gemeengoed te worden, net als het BIOS-systeem (Basic Input/Output System). De embedded hypervisor wordt de komende jaren een standaard onderdeel van de server", zegt Chris Wolf, senior analyst van Burton Group. "Omdat steeds meer organisaties hun datacenters virtualiseren, merken aanbieders van virtualisatie-oplossingen dat er steeds meer vraag is naar eenvoudige, voorspelbare prijs- en licentiemodellen. In deze tijd, waarin virtualisatie steeds gewoner wordt, laat een vendor die zo’n vereenvoudigd licentie- en prijsmodel introduceert zien dat hij het belang van zijn klanten voorop zet."

Bij de meeste virtualisatie-oplossingen wordt de hoogte van de licentievergoeding bepaald aan de hand van het aantal CPU-aansluitingen op een server. Dit model brengt niet alleen hoge kosten met zich mee voor klanten, maar ook complexiteit; ze moeten immers constant het aantal CPU-aansluitingen in hun datacenter bijhouden, om er zeker van te zijn dat ze nog voldoen aan de licentievoorwaarden. Citrix heeft met XenServer 4.1 dit struikelblok weggenomen, door een eenvoudig licentiemodel per server te bieden, over de gehele XenServer-productlijn. Gebruikers kunnen hierdoor een ongelimiteerd aantal virtuele machines of gast-besturingsystemen laten draaien per fysieke server voor een vaste lage prijs, of er nu een, twee of vier CPU-aansluitingen zijn. Het nieuwe prijsmodel geldt voor zowel de Standard, Enterprise als Platinum editions van Citrix XenServer. Ook is er een gratis Express Edition van XenServer beschikbaar voor ongelimiteerd gebruik op een enkele server. "Door de introductie van dit nieuwe, gestroomlijnde licentiemodel zetten we de volgende stap in de richting van een probleemloze inzet van XenServer. We blijven we eraan werken om XenServer de gemakkelijkste virtualisatie-oplossing te maken om te beheren en te implementeren", zegt Matt Fairbanks, VP of product marketing, Virtualization and Management Division bij Citrix. "Door de combinatie van het robuuste en gemakkelijk te beheren XenServer-product en het vereenvoudigde licentiemodel wordt virtualisatie beschikbaar voor meer organisaties – van de kleinste winkels tot de grootste bedrijven.
Toename klanten en partnersSinds de overname van XenSource heeft Citrix het klanten- en partnerbestand drastisch uitgebreid. Wereldwijd is het aantal resellers die zijn getraind en geautoriseerd om XenServer te verkopen meer dan verachtvoudigd, van 300 in oktober 2007 tot meer dan 2500 nu. Het klantenbestand is meer dan verdubbeld. In de Benelux is de omzet voor XenServer in het eerste kwartaal van 2008 verdubbeld ten opzichte van het vierde kwartaal van 2007. Het distributiekanaal voor XenServer breidt ook in de Benelux in rap tempo uit. Citrix heeft Dupaco, ETC en Interact aangesteld als Value Add Distributors voor XenServer; Dupaco en ETC verzorgen de distributie in Nederland, Interact doet dat in België en Luxemburg. Zowel Xpert Training Groep (XTG), Interact als Dupaco mogen zich Citrix Autorised Learning CenterTM noemen.
Citrix XenServer Platinum – binnenkort beschikbaarCitrix XenServer Platinum Edition heeft een aantal nieuwe, krachtige mogelijkheden die zowel virtuele als fysieke servers dynamisch aansturen. Dit vergroot de waarde van het product voor servers die oorspronkelijke workload images draaien. Daarnaast wordt de samenhang tussen servers binnen silo’s zeker gesteld door tegelijkertijd te werken met één enkel standaard workload image. Het resultaat is een betere reactietijd van de apparatuur, een grotere flexibiliteit door het creëren van capaciteit wanneer dat nodig is en de mogelijkheid om disaster recovery en business continuity te beheren.
BeschikbaarheidEen 30 dagen trialversie van Citrix XenServer 4.1 is beschikbaar op www.citrix.com/xenserver . XenServer Express is ook gratis te downloaden vanaf dezelfde website. Het nieuwe prijsmodel geldt voor alle 64-bit servers met maximaal vier CPU-aansluitingen.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Werkplek & Beheer

    Spoelstra Spreekt: Overwinning

    Overheid

    Kort: Pact Centric en Nextcloud voor soevereine werkplek overheid, Zwitsers succes voor Netinium (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Bonden geven groen licht voor sociaal plan ASML

    Overheid

    Vlam in de ai-pan bij rijksambtenaren

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 vooruitstrevende Future of work-projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs