Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft onthult online ‘besturingssysteem’

24 april 2008 - 10:33ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft

Microsoft heeft op dinsdag eindelijk Live Mesh, het nieuwe dataopslag- en softwaresysteem voor op het web aangekondigd. Met de dienst licht de softwaregigant een tipje van de sluier op van de richting die het bedrijf in de toekomst opgaat.

Live Mesh is Microsofts meest recente ontwikkeling in de wereld van ‘cloud computing’. Hiermee worden softwareapplicaties en -diensten verhuisd van de computer naar gecentraliseerde datacentra waar ze weer beschikbaar worden gemaakt via het web.

Mensen Hyven, Twitteren en taggen met pc’s, laptops, mobiele telefoons, game consoles en mp3-spelers. Het gebruik van meer en meer van deze digitale diensten maakt het moeilijker om belangrijke informatie en applicaties te synchroniseren op alle verschillende gadgets.

Met Live Mesh kunnen gebruikers hun apparaten toevoegen aan hun persoonlijke ‘device mesh’. Wanneer deze apparaten zichtbaar zijn kan er bijvoorbeeld een nieuwe folder aangemaakt worden in de Live Mesh die later weer synchroniseert met de verschillende aangemelde apparaten. Ook kan de inhoud van folders makkelijk gedeeld worden met andere gebruikers.

Live Remote Desktop geeft zelfs direct toegang en controle over de verschillende apparaten in de persoonlijke ‘mesh’ van de gebruiker. Hiermee kan de gebruiker vanaf een andere locatie bijvoorbeeld zijn thuiscomputer besturen. Daarnaast wordt een veelvoud aan applicaties als een gehoste dienst vanaf de servers van Microsoft aangeboden.

Wat voor gebruikers geldt, gaat eigenlijk ook op voor ontwikkelaars. Met de verscheidenheid aan digitale apparaten is het moeilijk om applicaties te ontwikkelen die overal op aansluiten. Live Mesh moet de huidige ontwikkelingen ook makkelijker maken voor deze groep.

Met de Live Mesh SDK bouwen ontwikkelaars zelf applicaties die op het platform kunnen worden gebruikt.

Microsoft gaat met deze dienst de strijd aan met andere bedrijven als Amazon, Google en Salesforce die momenteel al verschillenden variaties van de zogenoemde software-as-a-service-diensten aanbieden.

Live Mesh heeft voor nu nog een gelimiteerde toegang. Hiermee hoopt Microsoft feedback te krijgen om het systeem uiteindelijk te verbeteren. Nieuwsgierige gebruikers kunnen dus meteen aan de slag. Ontwikkelaars hebben nog wat meer geduld nodig en mogen aansluiten in een wachtrij. Voorlopig worden alleen Windows Vista en XP ondersteund. In de toekomst komt er ook ondersteuning voor de Mac en andere mobiele apparaten.

Meer over

BesturingssystemenStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Frankrijk verbiedt buitensporige egress‑kosten: EU Data Act krijgt tanden

    Software & Development

    Spaghetti-it leidt tot ‘shifting complexity’

    Cloud & Infrastructuur

    Pc-industrie: minder ai-geschreeuw, meer inhoud op CES

    Carrière

    Variaties in het soevereiniteitsmenu

    Cloud & Infrastructuur

    Overheidsautomatiseerder Xxllnc pareert kritiek op AWS-migratie en wijst op Haven

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Prijzen hostingpakketten rijzen de pan uit, IEEE Medal of Honor naar Nvidia-oprichter (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs