Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Klanten: ‘Verkwist XP niet omwille van Vista’

14 april 2008 - 09:53ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft

Of Microsoft écht naar zijn klanten luistert zal de komende maanden blijken. Meer dan 111.000 gebruikers van Windows XP ondertekenden een online petitie waarin ze Microsoft vragen de levenscyclus van XP niet te beëindigen.

De ontwikkeling van besturingssysteem Windows Vista duurde jaren langer dan voorzien en de geplande opvolger van Windows XP voldoet nog steeds niet aan de verwachtingen van een behoorlijke gebruikers. Dat concludeerde de Consumentenbond een half jaar geleden ook in Nederland.

Op het web heeft Microsoft moeite om zijn als ‘Web 2.0’-bedrijf te profileren jegens Google en Yahoo, maar de komende maanden zal het offline moeten laten blijken hoe goed het met ‘burgerverzet’ omgaat.

Meer dan 111.500 computergebruikers ondertekenden namelijk op initiatief van een journalist van Amerikaanse Infoworld een online petitie. De actie loopt in ieder geval nog tot eind juni 2008.

Met die petitie roepen ze Microsoft op om Windows XP voor onbepaalde tijd niet uit te faseren. Zeker niet per 30 juni. Concreet houdt het in dat de doorontwikkeling en productondersteuning op een laag pitje worden gezet. "Niet doen", zeggen de ondertekenaars van de petitie. Zij vinden het alternatief, Windows Vista, namelijk geen redelijk alternatief.

Infoworld-journalist Galen Gruman, die actie startte, verwoordt zijn reden tot verzet met beeldspraak. "De gedachten om naar een nieuw huis te moeten verhuizen voelt niet goed. Zelfs niet als er roestvrijstalen inbouwapparatuur is en een granieten aanrecht. Het huis is wellicht moderner, maar het kost ook meer en het ‘past’ me waarschijnlijk niet", aldus Gruman.

Volgens analisten van onderzoeksbureau Gartner is besturingsysteem Windows, in algemene zin, aan het instorten. De nieuwere versie bouwen voort op oudere versies, inclusief de fouten en reparaties daarvan. Ze noemen de situatie onhoudbaar voor alle belanghebbenden, schreef Computerworld vorige week na het beluisteren van een toespraak.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs