Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
PostNL

PostNL migreert naar cloud ICT Automatisering

18 december 2013 - 10:05ActueelCloud & InfrastructuurICT GroupMicrosoftPostNL
Rik Sanders
Rik Sanders

PostNL heeft besloten zijn it-omgeving te migreren naar de cloud. Die beweging moet in 2015 zijn afgerond. ICT Automatisering is geselecteerd om een belangrijk deel van de bestaande .Net-omgeving te migreren naar de Microsoft Azure Public Cloud en deze te beheren. Daarbij biedt de Barendrechtse automatiseerder een schaalbaar pakket cloudbeheerdiensten aan waarbij Post.nl betaalt naar gebruik. Het postbedrijf verwacht hiermee de ict-beheerkosten te kunnen verlagen en zich minder te hoeven bezighouden met standaard ict-taken.

Wim Reedijk, directeur IT PostNL stelt dat zijn bedrijf een nieuw sourcing model voor de interne it- dienstverlening aan het invoeren is, waarbij de diensten zoveel mogelijk gebaseerd worden op standaard software as a service (SaaS)-oplossingen. ‘De basis voor dit nieuwe sourcing model is een volledige transitie naar de cloud die in 2015 afgerond moet zijn. Dit vereist een forse verandering van de it-processen, cultuur en kennis en kunde binnen de it-organisatie van PostNL.’

Het postbedrijf werkt al langer samen met ICT Automatisering. Volgens Reedijk heeft dit bedrijf de laatste jaren veel kennis en ervaring opgebouwd rondom cloud architectuur, migratie en het beheer van applicatie-omgevingen. Het bedrijf mag dit nu ook bij PostNL in praktijk brengen. ‘Onze jarenlange samenwerking resulteert in een vervolgstap waarbij ICT Automatisering door middel van hun cloud managed services, naast het design en bouw ook het beheer als complete dienst aan PostNL gaat leveren.’

Meer over

.NetAzureConsulting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    ICT Automatisering neemt Brandfort over

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ICT Automatisering helpt waterschap met zuivering

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    ICT Automatisering ziet omzet licht dalen

    PostNL
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    PostNL gebruikt sniffer tool voor serverscan

    E-commerce
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PostNL investeert in e-couponbedrijf Scoupy

    PostNL
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PostNL neemt softwarebedrijf Marvia over

    4 reacties op “PostNL migreert naar cloud ICT Automatisering”

    1. Henri Koppen schreef:
      18 december 2013 om 11:39

      Mooi nieuws en grote Nederlandse klant voor Windows Azure. Ook interessant dat ICT Automatisering deze opdracht mag uitvoeren, gefeliciteerd!

      Denk dat dit ook een interessante case is voor andere grote bedrijven die zich richt op de grote cloud computing providers.

      Ik denk dat dit een hele verstandige keuze is en heb en vertrouwen in dat dit een succesvol project word.

      Login om te reageren
    2. Reza Sarshar schreef:
      18 december 2013 om 12:35

      Henri,
      Het is inderdaad een interessante case. Ik begrijp dat je dit een hele verstandige keuze vindt maar ik zou even wachten tot het traject afgerond is, de uitslag moeten we nog in 2015 zien!.

      Verder wil ik opmerken dat deze ingrijpende operatie door de huisleverancier van PostNL uitgevoerd wordt. Dit is misschien verstandig en zeker heel anders dan wanneer een nieuwe iemand/partij je omgeving gaat verclouden.

      Login om te reageren
    3. Mario Gielissen schreef:
      19 december 2013 om 10:03

      Windows Azure valt toch onder de USA Patriot Act?

      Login om te reageren
    4. Ewoud D. schreef:
      19 december 2013 om 10:50

      Azure is natuurlijk een logische keus als je architectuur op .NET gebaseerd is maar ik vraag me af of het hier om alle ICT gaat of alleen dat (kleine) deel wat voornamelijk aan de kant van de gebruikers ligt, zeg maar het stukje kantoor automatisering. Ik kan me namelijk voorstellen dat de primaire (logistieke) processen ondersteund worden met oplossingen die zich misschien moeilijker naar de cloud laten migreren.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs