Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Banken kennen risico’s van ai te weinig

19 december 2018 - 09:03ActueelData & AIMcKinsey
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Financiële instellingen over de hele wereld beginnen gretig gebruik te maken van kunstmatige intelligentie, maar begrijpen de technologie nog te weinig en hebben weinig inzicht in de juridische risico’s. Dat is de conclusie van een nieuw rapport van het internationaal advocatenkantoor Baker McKenzie.

Volgens het onderzoek heeft de financiële sector nu meer vertrouwen in de kunstmatige intelligentie (ai) dan in 2016. Meer dan de helft (52 procent) van de respondenten verwacht meer efficiëntie in hun organisaties als gevolg van de technologie, vergeleken met 39 procent in 2016. Het aantal partijen die verwachten dat de klantervaring verbetert, is meer dan verdubbeld: van twintig procent naar 42 procent. Interessant is dat het vertrouwen in ai om het risicobeheer te verbeteren ongeveer gelijk blijft, 41 procent in 2016, veertig procent dit jaar.

Slechts 32 procent van de respondenten vindt dat financiële toezichthouders voldoende kennis hebben van financiële technologieën en de impact ervan op de financiële dienstensector. Op de vraag of de huidige regelgeving voldoende is om de problemen van ai en machine learning aan te pakken, ziet een meerderheid (59 procent) van de respondenten problemen. Dit is wel tien procent minder dan tijdens de vorige enquête.

Intern

Maar ook bij de banken intern loopt niet alles op rolletjes. Slechts 38 procent van de financiële instellingen heeft er vertrouwen in dat zijzelf de juridische risico’s van de gebruikte ai-technologie begrijpen. Nauwelijks acht procent heeft een ethisch beleid ten aanzien van kunstmatige intelligentie.

Het rapport van Baker McKenzie (‘Ghosts in the Machine: Revisited’), is gebaseerd op een onderzoek onder 355 C-niveau-managers uit de hele wereld die actief zijn in de financiële dienstverlening. Het is een vervolg op een onderzoek uit 2016: ‘Ghosts in the Machine: Artificial intelligence, risks and regulation in financial markets’.

Meer over

Kunstmatige intelligentie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Amazon verlaagt drempel bij kunstmatige intelligentie

    MagazineSoftware & Development

    Laat kunstmatige intelligentie voor je werken

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Kunstmatige intelligentie vertrekt uit Europa

    ActueelCarrière

    Europa wil vuist maken in kunstmatige intelligentie

    Bank
    ActueelFinanciële dienstverlening

    Banken hebben vooral angst van Amazon en Google

    ActueelSoftware & Development

    Trage adoptie van kunstmatige intelligentie

    Eén reactie op “Banken kennen risico’s van ai te weinig”

    1. Corne Smiesing schreef:
      8 januari 2019 om 12:26

      Verbaast mij niets. Tijdens de afgelopen financiële crisis bleek al dat banken niet eens door hadden dat de hypotheek bundels uit de VS troep waren. Terwijl ik (geen financieel expert) dat al meer dan een jaar wist door gewoon de krant te lezen.
      En risico inschatten van de financiering zou hun expertise toch moeten zijn.
      Joris Luyendijk heeft er een mooi boek over geschreven ‘Dit kan niet waar zijn’.
      Hieruit bleek dat de automatische aandeelhandel wel heel erg autonoom was. De bankwerknemer stond erbij en keer er naar, ook toen het gruwelijk mis ging.
      Maar zolang er winst mee te behalen is en de bonus gestort wordt vind de gemiddelde bankier het prima.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs