Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cloud- en datasector groeit ondanks protectionisme

Stijging
07 december 2018 - 09:13ActueelCloud & Infrastructuur
Diederik Toet
Diederik Toet

Dreigingen als Brexit, Europese regulering en wereldwijd protectionisme hebben vooralsnog geen invloed op de vitaliteit van de Nederlandse cloud- en datasector. De markt groeit als kool en er wordt volop geïnvesteerd. Dat concludeert de organisatie Digital Gateway to Europe in een rapport.

Het rapport toont onder meer dat de Amsterdamse datacentermarkt in de afgelopen zeven jaar jaarlijks gemiddeld 18 procent groeit en dat ten minste twee grote internationale datacentergebruikers in Nederland nieuwe investeringen plannen: Google en CyrusOne. Ook gebruiken steeds meer organisaties publieke clouddiensten.

‘De uitgangspositie van Nederland als land van dataverwerking en -distributie is sterker dan ooit’, meldt Stijn Grove. Hij is directeur van Digital Gateway to Europe, een belangenbehartiger van Nederlandse bedrijven actief in de cloud- en datasector. ‘Er moet continu worden geïnvesteerd om te kunnen voldoen aan de toenemende vraag. De Nederlandse datahub kan zich, net als in andere jaren, afschermen van externe factoren.’

Brexit

Grove doelt daarmee bijvoorbeeld op de aanstaande EU-uittreding van het Verenigd Koninkrijk en het toenemend protectionisme in de wereld. Hoewel dergelijke ontwikkelingen de sector zouden kunnen raken, bijvoorbeeld door veranderende investeringsplannen of vestigingsvoorkeuren, blijkt dit in de praktijk dus niet zo te zijn.

‘Het Nederlandse ecosysteem is zo robuust geworden, dat er steeds vaker hyperscales naar Nederland komen om zich te vestigen’, aldus de directeur. Hyperscales zijn ‘s wereld grootste aanbieders van clouddiensten, zoals Amazon, Google, Microsoft en Alibaba. Volgens Grove is Nederland ook populair in verband met het gunstige belastingklimaat. Daardoor zouden ‘overzeese digitale bedrijven die hun datadistributiemogelijkheden willen uitbreiden’ voor vestiging in Nederland kiezen.

Digital Gateway to Europe

Digital Gateway to Europe is de officiële promotor van de Nederlandse digitale hub. Dit wordt in goed Nederlands ook wel de Digitale Mainport of de Derde Mainport genoemd, na de Rotterdamse haven en luchthaven Schiphol. Bij de organisatie zijn onder meer datacenters, internet exchanges en cloudaanbieders aangesloten. DGE werkt ook samen met de Netherlands Foreign Investment Agency (NFIA).

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bluetron IT verkoopt tapereparatie-divisie aan Sprague

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Your.Cloud bouwt aan Europees msp-collectief

    ActueelWerkplek & Beheer

    Microsoft schaft volumekortingen af

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel-topman Tan overleeft confrontatie met Trump

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs