Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

TCS test medicijnen op digitale huid

30 november 2018 - 11:00ActueelInnovatie & TransformatieTCS
Suzanne Martens
Suzanne Martens

Tata Consultancy Services (TCS) helpt onderzoekers in hun onderzoek naar de toediening van medicijnen via de huid. Het bedrijf heeft een computermodel ontwikkeld waarin de opname van medicijnen in het lichaam gesimuleerd wordt. Dit met het doel om uiteindelijk dierproeven voor medicatie grotendeels te schrappen. De Indiase ict-dienstverlener heeft twintig patenten aangevraagd op deze technologie.

Medicijnen die via pillen of injecties worden toegediend, worden vaak afgebroken. Hierdoor bereikt slechts 20 tot 30 procent zijn doel. Bovendien lenen deze methoden zich niet voor een gecontroleerde afgifte of een afgifte gedurende langere termijn.

Farmaceutische bedrijven onderzoeken alternatieve methodes om geneesmiddelen toe te dienen, waaronder via de huid. Op dit moment lukt dit nog niet, omdat de moleculen van medicijnen nog te groot zijn. De belangrijkste functie van de huid is immers om het binnendringen van schadelijke bacteriën en virussen te voorkomen.

Om toch medicatie via de huid toe te dienen, wordt gezocht naar een oplossing waarbij de moleculen klein genoeg zijn om door de barrière van de huid heen te dringen. Wanneer onderzoekers zo’n combinatie ontdekken moet dit op een levend organisme getest worden. Meestal is dit een dier. Naast de ethische bezwaren is dit een tijdrovende en kostbare methode. Hierdoor is het aantal combinaties dat getest kan worden beperkt. Bovendien is de huid anders als die van de mens, waardoor je de menselijke situatie niet kan nabootsen.

Simulatie via digitale huid

TCS heeft nu een computermodel ontwikkeld om de toediening van medicijnen te simuleren. Het model heeft de huid laag voor laag digitaal nagemaakt, waardoor onderzoekers naar eigen zeggen honderdduizenden combinaties van moleculen en geneesmiddelen kunnen uittesten. 

Beena Rai, hoofd physical sciences research bij TCS, vertelt hoe het model kan worden ingezet: ‘Neem bijvoorbeeld diabetes, waarbij iemand de benodigde insuline moet inspuiten. Onderzoekers kunnen een nieuwe formule ingeven – een combinatie van insuline met andere stoffen of bepaalde nanodeeltjes die insuline helpen om door de huid heen te dringen – en die op de digitale huid testen. Zo kunnen onderzoekers zien of iets werkt en helpt het model hen in het ontwikkelingsproces. Bovendien neemt de betrouwbaarheid toe, wat de kans op een succes laat toenemen.’

Meer over

ConsultingDiensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    KLM neemt Agile innovatievlucht vanuit India

    ActueelCarrière

    TCS stuurt Duitse it-studenten naar India

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs