Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Compellent nestelt zich in Nederland

05 oktober 2009 - 10:12ActueelCloud & InfrastructuurCompellentSLTN
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Compellent, een Amerikaanse leverancier van storage area networks (san) en storage resource management (srm), heeft zich in Nederland weten te nestelen. Via een aantal ict-dienstverleners, waaronder Inter Access, Issue Information Technology, TTEC, TDMi-Comparex, Tectrade en Weerts Technology (Wetec) heeft het bedrijf zijn de eerste klanten binnengehaald. De leverancier claimt met zijn producten het beheer van dataopslag op disks en solid state drives (ssd's) te verbeteren.

Het bedrijf, opgericht in 2002 en sinds 2007 beursgenoteerd, is een Amerikaanse leverancier en haalde in het tweede kwartaal van 2009 een omzet van 28,7 miljoen dollar. Het storage area network (san) van Compellent verlaagt volgens de leverancier de uitgaven aan hardware en disks , vermindert het aantal taken voor opslagbeheer, zorgt ervoor dat gegevens continu beschikbaar zijn en biedt de mogelijkheid tot virtualisatie van opslag. Concurrenten zijn storage leveranciers zoals EMC, NetApp , IBM, Dell EqualLogic en HP LeftHand.

Het vlaggenship van de leverancier heet Storage Center. Dit product beheert de gegevens op blokniveau, waardoor gegevens volgens het bedrijf optimaal worden benut. Zo wordt de gelaagde opslag geautomatiseerd (automated tiered storage), gegevensreplicatie en -herstel vereenvoudigd en versneld. Verder zegt Compellent met Storage Center diskruimte te besparen, omdat automatisch weinig gebruikte data naar goedkopere dataopslagonderdelen worden verplaatst.

Het bedrijf claimt een duidelijk licentiemodel te hebben. Bij aanschaf van het product kunnen alle features gelijk worden benut, zoals distaster recover (dr) en replica functies. Alle schrijfacties worden gedaan op RAID 10 fast. De leesacties zijn mogelijk vanuit van RAID 5-9, RAID5-5 of RAID10.

Zeeman

In Nederland wordt het bedrijf geleid door de Amerikaan Steven Dahlin, hoofd Europese verkoop. Dahlin werkt sinds 2005 bij de storage leverancier en was eerder werkzaam bij Multi-Tech Systems en Shavlik Technologies. Hij verkoopt de producten van de leverancier uitsluitend via dienstverleners en niet van direct sales. Daarbij legt het bedrijf de focus op het begeleiden van partners bij het verkoopproces. Hun resellers bedienen in Nederland klanten van Compellent, zoals Nedcar, Zeeman, van Amyde, Network Solutions, Business Lease en Ezwim.

Meer over

NetworkingStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Compellent biedt ssd storage met tiering op blokniveau

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Cisco lanceert Unified Computing System

    Datacenter
    Cloud & Infrastructuur

    Cisco komt met datacenterstrategie

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Compellent geeft Windows gratis storage-tools

    Cloud & Infrastructuur

    Compellent Storage Center en Enterprise Manager

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Issue levert WVS-groep dataopslag van Dell

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs