Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development » Business Applications » Content management

‘Agent’ op de bon

07 februari 2002 - 23:003 minuten leestijdOpinieContent management
Christine (e.a.) Karman
Christine (e.a.) Karman

Het deed me deugd om afgelopen week in uw blad het interview te lezen met James Odell over agent-technologie (25 januari). Een dergelijk artikel doet de belangstelling voor dit onderwerp toenemen.

Helaas liet het geheugen van de heer Odell hem even in de steek toen uw verslaggever hem vroeg naar Tryllian. Hij gaf aan Tryllian niet te kennen, maar dat klopt niet helemaal. James Odell zit in een werkgroep van Fipa (de agent-standaardenorganisatie) samen met de engineering manager van Tryllian. Beiden hebben elkaar een aantal malen ontmoet, en ik weet dat Odell daarbij ook op de hoogte is gebracht van ons product. Verder lijkt me dat de heer Odell als prominent lid van Fipa ook wel op de hoogte is van de bedrijven en instanties die volwaardig lid zijn van Fipa, zeker als die ook regelmatig presenteren op bijeenkomsten. Dat geeft hij in een e-mail aan mij thans ook toe. Volgens die mail zou hij tegen uw verslaggever gezegd hebben dat hij Tryllian wel kent, maar ons product nooit heeft gebruikt of uitgeprobeerd. Dat is toch wel iets anders dan wat in het interview staat.
Een en ander is vervelend, omdat al onze klanten ook Computable lezen, en een van hen heeft al verbaasd gereageerd over het feit dat iemand als Odell ons niet zou kennen. Dat kunnen we natuurlijk wel rechtzetten, maar het blijft onhandig.
James Odell wordt in uw blad gepresenteerd als de meest vooraanstaande internationale agent-expert. Persoonlijk zou ik Nick Jennings of Mike
Wooldridge in die rol gezien hebben. Agent-technologie is van oudsher meer een Europese aangelegenheid dan een Amerikaanse. In de VS heeft met name Pattie Maes (bij MIT, zelf een Belgische) pionierswerk verricht op het gebied van agent-technologie.
Zie http://agents.umbc.edu/People/index.shtml voor een lijst met
vooraanstaande agent-onderzoekers (waar Odell overigens niet op voorkomt).
 

Christine Karman Ceo van Tryllian

Naschrift auteur

Het is precies zo gegaan als in mijn artikel beschreven. Het is daarbij nooit mijn bedoeling geweest in negatieve zin over Tryllian te berichten.
 
Hans van Thiel

Naschrift Odell

In een email aan de redactie geeft Odell toelichting:
"Tijdens het interview werd mij gevraagd of ik een bedrijf genaamd Tryllian kende. Ik vertelde dat ik er wel drie kende met die naam: Trillian, Trilian en Tryllian. De interviewer gaf aan dat het een Nederlands bedrijf betrof. Ik wist dat één van hen agent-software produceert en verwees al een jaar lang op mijn site naar die onderneming. Maar ik wist niet dat ze uit Nederland kwamen en ik kende hun software niet erg goed.
Dus schreef ik de naam op, zodat ik later de nationaliteit van dat softwarebedrijf kon nagaan. Al was het maar om te kijken of er soms een vierde Tryllian bestond. Later die week ontdekte ik dat het agent-bedrijf inderdaad uit Nederland komt. Ik heb toen echter verzuimd de interviewer te bellen, mede omdat ik er op rekende feitelijke onjuistheden nog uit het verhaal te kunnen halen. Dat is er niet van gekomen, vandaar de verwarring. Excuses daarvoor."
 
James Odell

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Content management

    Groen licht voor moderne Archiefwet

    Content management

    Duitsers standaardiseren op ODF

    Content management

    Opnieuw uitstel Archiefwet: pas in 2027 van kracht

    Content management

    Over cognitive document processing en wat wat je ermee kan

    Content management

    Kadaster en Platform BIM Legal nemen stappen voor 3d-kadaster

    deal
    Content management

    Visma neemt webarchiefbedrijf GW Crossmedia over

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs