Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Enterprise Linux 4 gericht tegen Solaris

17 februari 2005 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondWerkplek & Beheer
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Red Hat heeft deze week versie 4 van zijn Enterprise Linux-distributie (RHEL) gelanceerd. De leverancier wil het hiermee opnemen tegen Suns Unix-variant Solaris. De nieuwe versie van RHEL draait op versie 2.6.9 van de Linux-kernel.

  
Red Hat-directeur Dirk-Peter van Leeuwen
“Wij zijn daar relatief laat mee, maar wij hebben veel minder patches dan SuSE van Novell”, zegt Benelux-directeur Dirk-Peter van Leeuwen. Hij geeft aan dat de vorige versie, de op kernel 2.4 gebaseerde RHEL3, slechts driehonderdvijftig patches had. Bovendien betrof een aantal daarvan de toevoeging van 2.6-functionaliteit, zogeheten backports.
RHEL4 heeft 54 patches ten opzichte van kernel 2.6.8. Suse Linux Enterprise Server (SLES) versie 9 heeft 1568 patches, maar dat is ten opzichte van kernel 2.6.5. Novell kwam veel eerder met het op 2.6 gebaseerde SLES 9 op de markt en had toen dus een eerdere subversie van de Linux-kernel.

Niet allernieuwste

Van Leeuwen hamert op Red Hats streven om gebruikers een stabiele omgeving te bieden, zowel qua systeem en uptime als qua opbouw en software-versies. Dat laatste dient voor het certificeren en testen van applicaties.
Soms resulteert dat streven dus in het laat opnemen van nieuwe technologie. “We hebben in Enterprise Linux 4 veel nieuwe software opgenomen, waaronder versie 4 van NFS (Network File System – red.).” Mocht er binnenkort een nieuwere versie verschijnen, dan neemt Red Hat die niet op in zijn Enterprise-distributie, benadrukt Van Leeuwen.
Andere nieuwe elementen zijn de integratie van het extra beveiligde SE Linux in de standaarddistributie en het omvatten van Sun Solaris-servers in Red Hats beheerapplicatie. De Linux-leverancier komt deze zomer met een eerste opwaardering, Update 1, die onder meer de overgenomen Netscape serversoftware bevat. “Daarmee bieden we een equivalent voor Suns iPlanet-software én is een-op-een migratie van LDAP-servers mogelijk.”

Omhoog versus opzij

De komst van RHEL4 betekent ook het gebruik van Linux-kernel 2.6. Die versie biedt vooral verbeteringen op het gebied van zware systemen, tot 32 processoren. Inmiddels heeft serverleverancier HP patches voor kernel 2.6.10 ingediend bij de kernel-ontwikkelaars waarmee Linux tot 64 processoren aankan. Red Hat neemt die patch vooralsnog niet op in zijn distributie.
“Wij hebben zelf ook wel patches ontwikkeld voor Sequent-systemen, met wel 128 processoren. Die nemen we niet op in de standaarddistributie. Klanten kiezen namelijk toch vooral voor serverblades, in clusters. En we willen klanten niet opzadelen met technologie die ze toch niet gebruiken.”
Van Leeuwen stelt dat zijdelings uitbreiden (scale out) tegenwoordig populairder is dan omhoog uitbreiden (scale up). Clusters van relatief lichte servers zijn goedkoper in aanschaf dan zware servers met veel processoren. Dankzij betere beheersoftware is het gebruik van clusters, waaronder ook serverblades kunnen vallen, lang niet meer zo complex en duur als voorheen, legt de Red Hat-directeur uit.< BR>

Meer over

BesturingssystemenLinuxUnix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    Cloud & Infrastructuur

    Zo voorkom je te grote afhankelijkheid van cloudleveranciers

    Klantcontact met ai
    Data & AI

    Technologie (ook ai) is geen doel, wat telt is wat je er mee doet 

    Linux
    Werkplek & Beheer

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    Werkplek & Beheer

    Digitale weerbaarheid vereist verschuiving van reactief naar proactief

    Freelancer
    Carrière

    Zzp’er in de it flirt met dienstverband

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs