Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Virale infectie 2

01 maart 2001 - 23:00OpinieInnovatie & Transformatie
Bert Bril
Bert Bril

Het naschrift van Ruud Pruijm op de bijdrage van Jeroen Scheerder (Computable, 16 februari) kan echt niet. Over de wel heel merkwaardige redeneringen van Pruijm kan nog wel getwist worden. Daarentegen zijn de laatste regels een vervelende aanval die zelfs in gemiddelde nieuwsgroepen niet geaccepteerd zou worden. Wat een vervelende misplaatste sneren.

Alhoewel ik zeker geen expert ben op het gebied van beveiliging, lijken de argumenten van Jeroen Scheerder mij zeer redelijk. Het kernpunt vermijdt Pruijm gemakshalve: "een mailprogramma [gebruikt] dat willekeurige scripts of ‘attached applications’ klakkeloos uitvoert, en zichzelf (en het eigen adressenboek) bovendien nog klakkeloos ten dienste van dergelijke scripts en applicaties stelt.".
De hele manier waarop dit aangepakt is doet mij denken aan de manier waarop velen (waaronder ik zelf een aantal jaren geleden) worden weggezet. Het patroon is simpel:
1) Iemand reageert op een artikel. De reactie is kort en concentreert zich op de hoofdpunten.
2) De schrijver van het artikel krijgt de kans hier onmiddellijk een weerwoord op te publiceren, zonder dat de auteur van de reactie hiervan weet of daar weer op kan reageren. Dit weerwoord ontwijkt de hoofdpunten van kritiek en concentreert zich tevens op het belachelijk maken van de schrijver van de reactie.
3) Een aansluitende gedetailleerde en uitgebreide behandeling van alle al dan niet ter zake doende argumenten door de oorspronkelijke auteur wordt genegeerd.
Laten we hopen dat punt (3) bij Jeroen Scheerder nu eens uitblijft. En oh ja, als het verkeer onveiliger wordt, koop ik maar al te graag een veiliger auto. Omgekeerd en onlogisch?
 

Bert Bril Enschede
Naschrift redactie:
Bert Bril hanteert met verve dezelfde stijlfiguur die hij in zijn bijdrage zo wanhopig tracht te bestrijden: de ongepaste overdrijving. Laten we het er op houden dat we ons geenszins herkennen in de karikatuur die hij van de werkwijze van de redactie maakt. Eén serieuze opmerking nog: iedere briefschrijver die het niet eens is met een redactioneel naschrift heeft altijd de mogelijkheid opnieuw in de pen te klimmen. Die ingezonden brieven vindt de lezer vervolgens terug op de Discussiepagina. De redactie heeft wel het recht van elke lopende discussie op enig moment te zeggen: discussie gesloten.
Bij deze dus.
 
René Rippen,
Chef Achtergrond & Opinie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    7 ai hubs
    Data & AI

    7 ai-hubs in Nederland uitgelicht

    Innovatie & Transformatie

    Wat is de prijs van ict-autonomie?

    Zorg

    Kort: Info Support lanceert cloudplatform zorg, Aizy en Clonable halen geld op (en meer)

    Carrière

    Ierse vakbondskwestie bij ASML escaleert

    Innovatie & Transformatie

    Stuur cases in en maak kans op een Computable Award!

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Vraag naar ai-chips drijft hardwareprijs op, Louvre-kunst komt met ar tot leven (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs