Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Defensie recruteert Synstar

02 oktober 2003 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

Synstar heeft het eerste grote miljoenencontract met de centrale overheid binnen. De Britse automatiseerder mag in naam van de Defensie Telematica Organisatie (DTO) technische beheeractiviteiten uitvoeren voor defensie.

Synstar heeft in Nederland een kleine naamsbekendheid. "Wij hoeven niet zo op de voorgrond te acteren. De markt kent ons wel", zegt verkoopdirecteur Frank van Rees. In Nederland heeft de automatiseerder zo’n honderdtwintig klanten, hoofdzakelijk grote en middelgrote bedrijven. Vorig jaar tekende Synstar nog een groot driejarig onderhoudscontract voor de it-infrastructuur bij het Korps Landelijke Politiediensten.
De hernieuwde aanbesteding voor het technisch beheer bij DTO bestaat uit een aantal percelen. Het werkplekbeheer – DTO beheert 40.000 werkplekken (IBM, Dell, Toshiba) van het ministerie van Defensie – en het beheer van midrange (Alpha)- en HP-systemen is naar Synstar gegaan. Van Rees wil geen exacte waarde geven, maar meldt wel dat het driejarig contract met DTO meerdere miljoenen per jaar waard is. De andere percelen zijn gewonnen door Infoproducts (Intel-servers), Fujitsu Amdahl (Sun-machines) en Hewlett-Packard (Cisco-netwerkapparatuur). DTO blijft het functioneel beheer uitvoeren van de diverse platforms.

Wegrestarurant

Behalve beheertaken biedt Synstar nog andere diensten, zoals datamanagement, bedrijfscontinuïteitsdiensten, netwerkdiensten en advisering. Het Britse bedrijf is al 35 jaar actief in de ict-wereld, zij het in diverse gedaantes. Kern ervan was de firma Granada Computer Services International (Gcsi), die deel uitmaakte van het conglomeraat Granada (waartoe tevens een mediagroep en een keten van hotels en wegrestaurants behoorden). Dit moederconcern begon in 1986 met it-dienstverlening, na de overname van Computer Field Maintenance en de Nederlandse automatiseerder SMS. Gcsi bouwde een positie op als installateur en reparateur van computers en leverancier van rampenhersteldiensten. In 1997 volgde een managementuitkoop, waarna de firma een jaar later in Synstar werd omgedoopt. Groei werd bereikt door diverse acquisities, waaronder die van de Europese dochter SIS van het Amerikaanse Control Data Systems. In 1999 verkreeg Synstar een notering aan de Londense beurs.
Bij Synstar Benelux, met vestigingen in Utrecht, Brussel en Luxemburg, zitten vierhonderd medewerkers. Het gehele bedrijf biedt werk aan 3100 mensen, verspreid over dertien landen.Vorig jaar boekte Synstar een omzet van 350 miljoen euro.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Afzwakking en uitstel delen EU AI Act

    Carrière

    Europese directieraden omgegooid voor ai-tijdperk

    Security & Awareness

    Waarom wachtwoorden hun houdbaarheidsdatum voorbij zijn

    Overheid

    Nederlandse Staat kan verlengen met Solvinity

    Governance & Privacy

    Ai, gedrag en soe­ve­rei­ni­teit centraal op Cybersec Netherlands 2026

    Cloud & Infrastructuur

    Rechter kan verlenging DigiD-contract nog tegenhouden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs