Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

SGI reageert op SCO ‘à la IBM’

09 oktober 2003 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

SGI hanteert dezelfde respons als IBM op de beschuldigingen van SCO. Die Unix-erfgenaam wil de Unix-licentie van serverspecialist SGI op 14 oktober intrekken vanwege het overhevelen van technologie naar Linux. SGI ontkent dit en stelt dat zijn licentie niet intrekbaar is.

  
SCO-president Darl McBride is overtuigd van zijn contractuele en juridische gelijk met betrekking tot de overheveling van Unix-technologie, code en afgeleide werken naar Linux.

Eerder verklaarde IBM al hetzelfde toen SCO bij die computerleverancier aanklopte met zijn beschuldigingen. Inmiddels heeft SCO de licentie voor IBM’s Unix-variant AIX ingetrokken, waarmee – volgens de aanklager – alle verkoop daarvan illegaal is geworden. IBM ontkent dit en stelt, net zoals SGI nu, dat de netjes betaalde licentie niet ingetrokken kan worden. IBM heeft inmiddels teruggeslagen met een eigen aanklacht wegens patentenschendingen, waaraan onlangs auteursrechtenschendingen zijn toegevoegd.

Bestandssysteem

SGI is het nieuwste doelwit van SCO, dat bezig is met een juridische kruistocht vanwege Unix-technologie die verzeild zou zijn geraakt in het open source besturingssysteem Linux. IBM en SGI zouden schuldig zijn aan het vrijgeven van auteursrechtelijk beschermde technologie en concrete code.
Bij SGI draait het om het bestandssysteem XFS. "Wij hebben aangegeven dat SGI daarmee onze broncode heeft doorgegeven voor ongelimiteerde onthulling, ongeautoriseerde overdracht en gebruik", aldus SCO-president Darl McBride.
Zijn bedrijf heeft SGI op 13 augustus een brief gestuurd met deze beschuldigingen. Dit is vorige week aan het licht gekomen dankzij financiële documenten die SGI heeft ingediend bij de Amerikaanse beursautoriteiten. In dergelijke paperassen dient een bedrijf de mogelijke risico’s voor zijn bedrijfsvoering op te geven. SGI stelt hierin dat de beschuldigingen geen grond hebben. Inmiddels heeft het bedrijf zijn standpunt toegelicht middels een open brief aan de Linux-gemeenschap. Daarin meldt het de omstreden code te hebben gewijzigd.

‘Niet genoeg’

Volgens SCO is dit echter niet afdoende. Topman Blake Stowell zegt dat het verwijderen van System V-gerelateerde code uit de Linux-bijdrages van SGI niet volstaat. "Het aanbrengen van kleine wijzigingen aan het XFS-bestandssysteem maakt de diverse overtredingen door SGI niet ongedaan." Sterker nog: de aanklager heeft in de brief van augustus al gesteld dat hij denkt dat de vermeende misstappen niet terug te draaien zijn.< BR>

Meer over

LinuxOpensourceUnix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Kort: ASM bouwt nieuw hoofdkantoor in Almere, Colaers terug op het oude Cegeka-nest (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Geheime Chinese kopie van ASML’s nieuwste chipmachine ontdekt in Shenzhen

    Overheid

    Staatssecretaris maakt draai: DigiD wél kwetsbaar door Amerikaanse wetgeving

    Carrière

    Rechter: Chinese hr-man Nexperia terecht buitenspel gezet

    Overheid

    Adviescollege ICT-toetsing hekelt plannen Sociale Verzekeringsbank

    Data & AI

    Kort: Hallucineren, BAM in Droneview (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs