Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft start inhaalslag in tabletmarkt

14 september 2011 - 16:404 minuten leestijdAchtergrondCloud & InfrastructuurAppleMicrosoft
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Microsoft start een inhaalslag op de markt voor tablet-besturingssystemen met de introductie van de Windows 8 Developer Preview. Ontwikkelaars, die aanwezig zijn op de Microsoft Build Windows 8 conferentie in het Californische Anaheim, zijn blij dat Microsoft veel ontwikkeltools ondersteunt. Het is nu afwachten of de consument en de zakelijke markt ervoor gaan zorgen dat Windows 8 zich kan nestelen in de markt voor tablets, waar Apple nog steeds de dienst uitmaakt.

Microsoft hoopt met zijn Windows-8 besturingssysteem meer marktaandeel te winnen in de tabletmarkt. De inhaalslag kan pas ergens in 2012 plaatsvinden als Windows 8 beschikbaar komt voor tablets, maar uiteraard ook voor notebooks en desktops. Ontwikkelaars die applicaties bouwen op Windows-systemen worden nu warm gemaakt door Steven Sinofsky, baas van Microsoft's Windows-divisie. Dat gebeurde op de vierdaagse Build-conferentie in het Californische Anaheim, die tussen 12 en 17 september plaatsvond.  Daar hebben ontwikkelaars de beschikking gekregen over een Samsung tablet die werkt op Windows 8. De Windows 8 Developer Preview is overigens ook via een download verkrijgbaar.

Windows Live

Windows 8 moet gaan zorgen voor een nieuwe omzetstroom. Microsoft haalt veel omzet met zijn Windows-divisie. Maar de groei neemt af. De omzet uit de Windows en Windows Live Division daalde in het vierde kwartaal van gebroken boekjaar 2011 met 1 procent.  Over het hele boekjaar 2011 groeide deze divisie wat omzet betreft met 2 procent. Microsoft zegt dat deze cijfers in lijn zijn met de groei van de pc-markt, die tussen de 2 en 4 procent ligt. Microsoft verkocht vierhonderdmiljoen Windows 7-licenties. Nu werkt Microsoft aan de opvolger Windows 8.

Apple is nog steeds heer en meester in de tablet-markt met zijn iPad. Er is nauwelijks concurrentie voor het bedrijf van voormalig ceo Steve Jobs. HP nam onlangs afscheid van zijn TouchPad tablet die draait onder het besturingssysteem WebOS. Research in Motion (RIM), leverancier van de BlackBerry, heeft nog weinig kopers gevonden voor zijn PlayBook-tablet (besturingssysteem BlackBerry Tablet OS). Er zijn verder nog een te beperkt aantal tablets die werken op Google Android of Microsoft's Windows 7.

Apple

ipad apple tablet
Een Apple iPad start snel op. Microsoft zegt dat voor Windows 8 hetzelfde geldt

Windows 8 moet Microsoft's positie in de tablet-markt verstevigen. Volgens Microsoft is Windows 8 radicaal vernieuwd, waarin elementen van Windows Phone 7 zijn opgenomen. Volgens Microsoft stelt Windows 8 de gebruiker centraal die snel met ‘tegel' apps (applicaties) aan de slag kan. Via aanraaktechnologie kunnen gebruikers de applicaties aanraken op tablets, notebooks en desktops. Een Windows-8 computer start binnen acht seconden op met behulp de snelle processors van ARM, Intel en later ook van AMD. Het is een bekend verhaal dat gebruikers zich ergeren aan de opstarttijden van Windows-besturingsystemen. Bekend is ook dat Apple's iOS en Lion besturingssystemen snel opstarten.

Ontwikkelaars

HTML HTML5 developer ontwikkelaar
Ontwikkelaars zijn blij dat Windows 8 onder andere HTML5 ondersteunt

De aanwezige ontwikkelaars zijn blij dat Windows-8 geschikt is voor diverse webstandaarden zoals HTML 5 dat open standaarden gebruikt. Eerder werd de nieuwe Microsoft Internet Explorer 9 browser geoptimaliseerd voor HTML 5. Zo hoopt Microsoft meer ontwikkelaars aan te trekken die applicaties gaan bouwen die werken op Windows 8 tablets en notebooks. De applicaties kunnen online worden verkocht via de Windows Store. Overigens wil Microsoft ontwikkelaars aan boord houden die oudere ontwikkelingstools gebruiken. Daarvoor heeft het softwarebedrijf tools ontwikkeld die verkrijgbaar zijn via Windows Runtime (WinRT). Ontwikkelaars zeggen dat ze daardoor meer keuzevrijheid hebben en stabiele applicaties kunnen ontwikkelen. Dat is anders bij Apple, daar moeten ontwikkelaars hun applicaties herschrijven voor Apple-producten, zoals de iPhone of iPad.

Zakelijke markt

De vraag is of de zakelijke markt Windows-8 gaat omhelzen als het besturingssysteem in 2012 op de markt komt. De meeste bedrijven migreren naar Windows 7 of moeten dat nog doen omdat ze Windows XP voldoende vinden.

Om meer duidelijkheid te scheppen zal Microsoft met een beta-versie en introductiedatum (release to manufacturers: rtm) van Windows 8 moeten komen. Tevens zal Microsoft duidelijk moeten maken wat Windows 8 voor de zakelijke markt kan betekenen. De eerste stappen zijn daarin al gezet. Zo ondersteunt Windows 8 Hyper-V en clouddiensten.

Meer over

BesturingssystemenTabletsWindows 8

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    man cloud laptop kantoor
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Windows 8 biedt clouddiensten

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Samsung introduceert Windows 8-PC

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Apps staan centraal in Windows 8

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Samsung werkt aan Windows 8-tablet’

    Lokale desktopvirtualisatie
    ActueelSoftware & Development

    Windows 8 ondersteunt desktopvirtualisatie

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Windows 8 start in acht seconden op

    Eén reactie op “Microsoft start inhaalslag in tabletmarkt”

    1. murdoch schreef:
      16 september 2011 om 20:03

      Ehmm… Lange opstarttijden van Windows? Mijn Alienware laptop start sneller op dan een Mac met dezelfde specificaties. Blijkt nu dat ze de ‘slowdowns’ die Apple heeft ingevoerd op zijn Macbook zijn uitgeschakeld, dat Windows zelfs sneller opstart op een Mac dan Mac zelf. En die laptops en tablets die ze lieten opstarten in de filmpjes laden 10x sneller op dan mijn ipad 2. Spijtig dat ik een ipad heb… Als ze eerder waren geweest had ik deze zeker genomen!

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs