Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle kondigt Tsunami in december officieel aan

23 september 2004 - 22:00AchtergrondData & AI
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Oracle zet begin volgend jaar de eerste schreden op de markt voor beheer van ongestructureerde data met een documentbeheerproduct dat vooralsnog de codenaam Tsunami draagt. Dit zegt Alan Pelz-Sharpe, analist bij onderzoeksbureau Ovum.

Tijdens de Oracle Openworld in San Francisco in december volgt de officiële aankondiging. In de eerste helft van volgend jaar moet de eerste versie van het product op de markt komen.
De intrede van Oracle op de udm-markt (‘unstructured data management’), heeft gevolgen voor de bestaande ecm-niche-leveranciers (‘enterprise content management’) als Filenet, Opentext en EMC/Documentum, maar ook voor de leveranciers van gestructureerde dataopslag, zoals IBM, Microsoft en Sybase.
“Microsoft heeft met zijn Sharepoint-initiatief grote successen geboekt in het mkb met meer dan twintig miljoen aansluitingen. Oracle’s Tsunami wil ‘Sharepoint op anabole steroïden’ worden door zich te richten op de grotere ondernemingen”, aldus Pelz-Sharpe.

Marktverandering

Oracle heeft momenteel documentbeheer in zijn Collaboration Suite in de vorm van Oracle Files, die van de database een fileserver maakt. Het is een vrij basaal product waarbij alleen documenten opgehaald en weggeschreven kunnen worden. Tsunami gaat wel gebruikmaken van Oracle Files, maar is uitgebreider.
De enige officiële reactie van Oracle komt van Greg Doherty, vice president van de divisie Collaboration Suite: “We hebben onze expertise in het beheer van ongestructureerde data gebruikt om een opwaardering te leveren van onze mogelijkheden voor documentbeheer. Deze zal beschikbaar worden in de toekomstige versies van de Collaboration Suite en illustreert onze toewijding om marktleider te zijn op alle gebieden van informatiebeheer.”
“Tsunami ziet er op het eerste gezicht sterk uit”, zegt Pelz-Sharpe. “Als de toewijding voor en nadruk op het product doorgaat, dan heeft Oracle de potentie om marktleider te worden.” Hoewel Tsunami niet direct is ontworpen om te concurreren op de ecm-markt, maar meer om die markt uit te breiden, zal het een grote impact hebben, volgens de Ovum-analist. De komende vijf jaar zal de markt substantieel groeien en zelfs veranderen. < BR>

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Incentro stoomt bedrijven klaar voor ai-tijdperk, Conclusion wint tender zorg­plat­form (en meer)

    Data & AI

    Securitywereld vraagt VS om exportverbod op Anthropic-modellen terug te draaien

    Data & AI

    SpaceX koopt Cursor-maker Anysphere voor 60 miljard

    Zorg

    Fiasco rond medische gegevensuitwisseling: AcICT fileert IGF‑programma van VWS

    Contract, partner
    Data & AI

    TCS en DXC worden Global Premier-partner van Anthropic

    Cloud & Infrastructuur

    Beursgang SpaceX verandert ai‑­land­schap

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs