Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Overname Illustra gouden greep Informix Software

11 januari 1996 - 23:00AchtergrondData & AI
Maurice van Uden
Maurice van Uden

MENLO PARK, CA – Hoewel het integreren van de object-georiënteerde database-technologie van Illustra in de produkten van Informix geen eenvoudige taak is, mag de overname van dit in Oakland, Californië, gevestigde bedrijf een gouden greep genoemd worden. Volgens IT-adviesbureau Gartner Group geeft het Informix potentieel een voorsprong op concurrenten als Oracle en IBM.

Sybase wordt echter het meest getroffen door deze overeenkomst. Ten eerste omdat een half jaar geleden een groot aantal ontwikkelaars overliep naar Illustra. Om de stroom te stoppen ondernam Sybase zelfs juridische stappen. Ten tweede gelastte Sybase onlangs zijn eigen onderzoeksprogramma naar object-georiënteerde technologieën onder de codenaam Brahms af. Nog maar heel kort geleden heeft Sybase een nieuwe strategie opgesteld voor het ondersteunen van complexe data-formaten.

‘Superieur’

Voor Informix betekent de acquisitie dat het de beschikking krijgt over technieken om complexe en ongestructureerde data te beheren via een uitbreiding van het relationele model en gebruik van de Standard Query Language (SQL). "Hoewel puur object-georiënteerde technologie ook de mogelijkheid geeft complexe dataformaten te hanteren, vinden wij de relationele extensies een superieure oplossing", aldus Gartner.
Gartner noemt de door Informix betaalde prijs van rond de 385 miljoen dollar hoog. "Maar de return on investment moet dan ook niet op de traditionele wijze bekeken worden: het duidt veel eerder op de ambitie van Informix om toonaangevend te zijn in de volgende eeuw."
Overigens zal de integratie van de technologie nog minimaal een jaar tot twee jaar vergen, aldus Gartner. Pas over anderhalf jaar zullen de eerste value added resellers van Informix met applicaties op de markt komen die gebruik maken van de Illustra-produkten. Conservatieve gebruikers zouden vervolgens zo’n drie jaar verwijderd zijn van het gebruik van dergelijke toepassingen. MU

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    stopbord met tekst: ransomware
    AchtergrondData & AI

    De kille cyberafpersing van LockBit in 6 stappen uitgelegd

    AchtergrondData & AI

    Een stortvloed aan ai-tools; ServiceNow drinkt zijn eigen champagne

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    AchtergrondData & AI

    ISO 42001 veelbelovend als standaard voor verantwoorde ai

    Maersk containerschip in de Rode Zee
    ActueelData & AI

    Verbetering nodig bij Digitale Infrastructuur Logistiek

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs