Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Dienstverlening voor Linux nog steeds loze belofte

22 juli 1999 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Systeemleveranciers blijken hun beloftes over het bieden van ondersteuning voor Linux in Europa niet waar te maken. Zo geven IBM en Compaq nu toe dat zij ondersteuning voor gebruikers van het ‘open source’-besturingssysteem pas in september zullen bieden. Dat moest oorspronkelijk afgelopen maand beginnen.

Compaq Services had begin april verklaard dat het binnen drie maanden dienstverlening zou bieden voor Linux. Daarbij ging het om klanten die al Linux gebruiken, of dat willen, op de Alpha- en Proliant-servers van het bedrijf. Die ondersteuning zou eerst geboden worden in de Verenigde Staten en dan ook nog alleen vanuit callcenters. De oorspronkelijke plannen spraken ook nog van ondersteuning voor niet alleen de Red Hat-uitvoering van Linux. Een Compaq-woordvoerder verklaart nu echter: "De ondersteuning is nog niet rond. Het is nu onze bedoeling om dat vanaf het einde van september wel te gaan bieden."

Grootste zorgen

Ook IBM biedt in Europa momenteel geen ondersteuning voor het populaire freeware-platform, maar had daar afgelopen maand wel mee willen beginnen. Adam Jollans, Europees marketingmanager voor IBM-software op Linux, zegt dat het bedrijf klaar staat na de vakantieperiode. "Wij zullen ondersteuningsdiensten bieden vanaf september, wanneer iedereen weer terug is van het strand." Hij geeft toe dat grote bedrijfsklanten veel vragen stellen over Linux, maar dat hun grootste zorgen toch dienstverlening en ondersteuning zijn. Zelfs de Europese computerfirma Siemens, die in maart al aankondigde Linux te zullen ondersteunen in Europa en inmiddels zijn servers heeft gecertificeerd voor de Linux-distributies van Red Hat en Suse, moet daarvoor nog een volledig ondersteuningsprogramma opzetten.
Onderzoeksbureau IDC stelt in het rapport ‘Linux Support in Europe’ dat de ondersteuning in Europa achterloopt op de Verenigde Staten. Bovendien is de dienstverlening voornamelijk gericht op eindgebruikers. "Grote organisaties kunnen overstag gaan indien er brede ondersteuning voor Linux wordt geboden. Er is vooralsnog echter geen duidelijk aanbod van dienstverlening voor en ondersteuning van Linux", aldus analist Andrew Milroy van IDC. Deze mede-auteur van het recente rapport stelt dat de ‘support’-infrastructuur van groot belang is voor de opmars van Linux naar bedrijfskritische systemen.

Een jaar te gaan

Ook analisten van andere onderzoeksbureaus, waaronder Gartner, DH Brown en Illuminata, bestempelen ondersteuning als doorslaggevend punt voor een eventuele doorbraak van Linux op ‘enterprise’-niveau. Daarnaast speelt ook de nu nog beperkte technische schaalbaarheid van het besturingssysteem een belangrijke rol. Die twee factoren zorgen er volgens analisten voor dat Linux nog zeker een jaar verwijderd is van bedrijfskritische omgevingen. Dit ondanks de recente vloedgolf aan softwareleveranciers en computerfabrikanten die toezegden producten voor dat platform te ontwikkelen en te certificeren.

Meer over

LinuxOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft: Cloud Act geldt ook voor Europese cloudproviders

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Alarm

    Governance & Privacy

    Logius: DigiD is en blijft Nederlands

    cybercrime gepakt caught
    Zorg

    Kort: Digitale vaardigheden patiënten overschat, meldings-platform cybercrime (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs