Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Linux biedt IT-dwergen hoop

10 februari 2000 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Terwijl de acceptatie van Linux door reguliere, commerciële computerbedrijven toeneemt, grijpen kleinere IT-leveranciers de populariteit van dit ‘open source’-besturingssysteem aan om zich omhoog te werken. De aangekondigde ‘fusie’ tussen Corel en Inprise/Borland is hiervan een indicatie. Linux is hoe dan ook nog altijd omstreden: is het een strohalm of biedt het toekomst?

De meningen van managers en analisten over dit besturingssysteem zijn nog altijd verdeeld. Onderzoeksbureau Gartner bijvoorbeeld noemt het niet meer dan een hype; anderen zien Linux als een serieuze concurrent voor Windows NT. Maar het zou hoe dan ook een overspannen markt zijn. Daarbij wordt voornamelijk gedoeld op de aandelenmarkt, waar Linux een aantrekkingskracht heeft die niet onderdoet voor die van Internet-bedrijven.

Gebakken lucht

De overname van mediabedrijf Time Warner door online-dienst America Online vormde een bewijs dat de hype van Internetaandelen niet alleen uit gebakken lucht bestaat. Voorstanders van Linux zien een zelfde erkenning in Corels overname van Inprise/Borland begin deze week. Die ‘fusie’ geschiedt middels een aandelenruil ter waarde van 1,071 miljard dollar (44 procent van de aandelen Corel). Hierdoor ontstaat een gecombineerd bedrijf met een beurswaarde van 2,44 miljard dollar. Corel en Inprise/Borland behaalden vorig jaar tezamen een omzet van 418 miljoen dollar.
De twee bedrijven zeggen nu een volledig bereik aan applicaties en diensten voor Linux te bieden. Inprise/Borland levert naast de bekende Borland-ontwikkelhulpmiddelen ook middleware en applicatieserversoftware. Corel concentreert zich op zijn kantoorpakket Wordperfect (voor Windows en Linux) en heeft sinds november vorig jaar een eigen, gebruiksvriendelijke Linux-variant, gebaseerd op de Debian-distributie.

Vreemde eenden

Het samengaan van deze twee verschillende softwareleveranciers heeft analisten dan ook de wenkbrauwen doen optrekken. Inprise/Borland houdt zich weliswaar net zoals Corel in toenemende mate bezig met Linux, maar veel experts bestempelen die omarming van Linux als een noodgreep van kwakkelende bedrijven die hopen te profiteren van de hype rond het ‘open source’-besturingssysteem. Hetzelfde sceptische oordeel is van toepassing op de nu aangekondigde overname.
Slechts een enkele analist was positief en sprak van het ontsluiten van een nieuwe, groeiende markt. Het inlijven van Inprise/Borland is volgens die optimistische visie een logische stap. Onderzoeksbureau IDC is vooralsnog sceptisch, maar ziet voor Corel wel waarde in de expertise van het personeel en in de middleware- en serverproducten van Inprise/Borland.
Feit is dat andere spelers op de Linux-markt ook hun bereik vergroten. Vorige maand kocht Linux-leverancier Red Hat applicatie-ontwikkelaar Cygnus Solutions en het haalt nu banden aan met leveranciers van serverprogrammatuur en middleware, zoals Oracle en IBM. Verder is systeemleverancier VA Linux Systems in januari gefuseerd met Andover, eigenaar van een reeks webportalen voor ontwikkelaars. De vraag is of dit het begin is van een nieuwe trend op Linux-gebied of slechts pogingen van relatief kleine leveranciers om zich groter voor te doen.

Meer over

LinuxOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    soevereine cloud
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs