Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Big data-analyse: gebruikt u het?

21 december 2018 - 08:39AchtergrondCloud & Infrastructuur
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Uit onderzoek van Eurostat komt naar voren dat Nederlandse bedrijven hoog in de lijst van big data-analisten staan met 22 procent. Ons land moet Malta nog voor zich laten; van de ondernemingen gevestigd op het eiland gebruikt volgens het onderzoek 24 procent actief big data. Het gemiddelde in de EU is slechts 12 procent. Hoe past u big data-analyses toe?

Naast big data is ook het gebruik van de cloud relatief groot in Nederland met 48 procent van de bedrijven. Met stip op 1 staat Finland in dat rijtje met een gemiddelde van 26 procent over de hele EU.

De bedrijven die big data-analyses gebruiken, passen die in ongeveer de helft van de gevallen toe op het analyseren van geolocatiedata van mobiele apparaten en data gegenereerd door sociale media. Andere beschikbare sensoren van ‘slimme’ apparaten worden een stuk minder gecontroleerd, namelijk in ruim een kwart van de gevallen.

Als u big data-analyse loslaat op uw bedrijfsvoering, hoe past u die dan toe?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Big Data
    ActueelData & AI

    ISO-norm voor ai en big data op komst

    ActueelData & AI

    HPE lijft big data-specialist BlueData in

    Data uit cloud
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Cloud is redding voor big data

    ActueelData & AI

    MKB taalt niet naar big data-analyses

    OpinieData & AI

    Big data: wie heeft welke rol?

    Data science
    OpinieCarrière

    Wil de echte datawetenschapper opstaan?

    2 reacties op “Big data-analyse: gebruikt u het?”

    1. Ewout Dekkinga schreef:
      12 januari 2019 om 10:57

      Ik gebruik data-analyse, zo zoek ik middels Google (Dorks?) nog weleens naar informatie over een bepaalde ontwikkeling die de kans heeft om een trend te worden. Dat is heel wat anders dan middels geodata via sociale kanalen klanten ongevraagd profileren. Oja, het schijnt dat Malta een prima juridische en fiscaal vestigingsklimaat heeft voor allerlei online gokspelletjes waardoor ook Nederlandse bedrijven zich daar gevestigd hebben omdat wetgeving nogal veranderlijk is:

      https://www.eerstekamer.nl/behandeling/20160707/gewijzigd_voorstel_van_wet_4

      De vraag is natuurlijk wat er vastgelegd gaat worden in dat beoogde centrale register, de betuteling van de overheid kent namelijk een nogal tegenstrijdig belang. Zo lijkt het erop dat het burgerservicenummer onlosmakelijk gekoppeld wordt aan de identifier van een device waardoor het profileren straks weer wat makkelijker wordt.

      Login om te reageren
    2. Pa Va Ke schreef:
      12 januari 2019 om 18:12

      Een toepassing die ik ooit voorbij heb zien komen bij één van mijn werkgevers was het analyseren hoe de apparaten die we maakten nu echt gebruikt werden (wereldwijde installed base, grote hoeveelheden gegevens per apparaat beschikbaar)
      Van alle features die ooit geïmplementeerd waren bleek slechts een klein deel daadwerkelijk gebruikt te worden.
      Hierdoor was de organisatie in staat veel betere strategische keuzes te maken m.b.t. het ontwikkelen/verbeteren van features..
      Ook bleek dat het gebruik per regio soms verschillend was, wat geholpen heeft de trainingsprogramma’s te verbeteren en aan te passen hierop.

      Keerzijde was wel dat de collega’s die altijd beweerden zo goed te weten wat de eindgebruikers wensten nu stevig door de mand vielen

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs