Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

ERP-markt verandert radicaal

02 oktober 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Professionele dienstverleners zijn na de eeuwwisseling de belangrijkste spelers op de markt voor erp-software (enterprise resource planning). Dit blijkt uit een rapport van het onderzoeksbureau Forrester. Deze dienstverleners zijn bedrijven die specifieke, samengestelde en geïntegreerde software aanbieden van verschillende leveranciers en deze producten verkopen, implementeren en ondersteunen.

Naast de grote systeemhuizen, als Andersen, EDS en Price Waterhouse, zullen van de softwareleveranciers alleen Oracle en Sap in staat zijn om die rol van ‘portfolio-samensteller’ te vervullen.
Bobby Cameron, onderzoeker bij Forrester: "De strategieën die software-ontwikkelaars in het verleden hebben gevolgd zijn mislukt." Bedrijven als Sap hebben geprobeerd om alle functionaliteit zelf te ontwikkelen en geïntegreerd op de markt te brengen. Dit leidde tot beperkte flexibiliteit. Bovendien bleken leveranciers niet in staat te zijn om alle nieuwe ontwikkelingen, zoals supply chain management, in de productontwikkeling op te nemen. Vervolgens raakte de componenten-aanpak in zwang; het samenstellen, op basis van wensen van de klant, met modules van verschillende leveranciers. Dit bracht echter eindeloze implementatietrajecten met zich mee en moeizame ondersteuning van meerdere dienstverleners.

Specialiseren

Volgens Cameron willen gebruikers één of meer primaire softwareleveranciers, geïntegreerd en ondersteund door één dienstverlener. De ‘portfolio-samensteller’ neemt deze rol op zich en wordt het belangrijkste kanaal voor verkoop en ondersteuning van standaard applicatiesoftware. De macht en marktpositie van softwarebedrijven als Baan, Peoplesoft, JD Edwards en SSA neemt hiermee af, voorspelt de onderzoeker. Zij zullen zich verder specialiseren op hun sterke punten. Oracle heeft één van de grootste adviesorganisaties ter wereld en kan daarom die nieuwe rol wel vervullen. Sap groeit harder als dienstverlener dan als software-ontwikkelaar en is ook in staat om ‘portfolio-samensteller’ te worden. "Baan is eenvoudigweg te klein om mee te doen", zegt Cameron.

Slimme bedrijven

Verder meent Forrester dat het fenomeen van bedrijfseigen middleware en API’s (Application Program Interfaces) van voorbijgaande aard is. "Slimme softwarebedrijven kiezen vóór 1999 voor een architectuur gebaseerd op de technologie van Oracle of Sap/Microsoft", zegt Cameron. KPMG en Moret Ernst & Young zullen zich scharen in het Oracle-kamp (gebaseerd op Network Computing Architecture en Corba) en Andersen, Deloitte & Touche en EDS gaan de kant op van Microsoft en Sap (gebaseerd op Dcom en Bapi’s). Geen van de architecturen zal volgens Cameron domineren. Beide zullen naast elkaar bestaan. Portfolio-samenstellers zullen voor verscheidene verticale industrieën oplossingen samenstellen en deze verkopen en implementeren. De erp-leveranciers en de dienstverleners gaan in dit nieuwe marktmodel nauw samenwerken. Het Forrester-rapport brengt dus goed nieuws: software die functioneert en gebruikers die één aanspreekpunt hebben voor ondersteuning.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Mislukte software-im­ple­men­ta­tie ontslaat klant niet van be­ta­lings­plicht voor licenties

    Security & Awareness

    Alle hens aan cy­ber­se­cu­ri­ty-dek

    Governance & Privacy

    Spoelstra spreekt: Moeilijk te handhaven

    Data & AI

    Kort: Ai straks duurder dan ontwikkelaar, nieuwe index voor soevereiniteit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Universiteit Utrecht claimt schade bij KPN na datacenterbrand

    Innovatie & Transformatie

    ‘Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs