Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

ERP-markt verandert radicaal

02 oktober 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Professionele dienstverleners zijn na de eeuwwisseling de belangrijkste spelers op de markt voor erp-software (enterprise resource planning). Dit blijkt uit een rapport van het onderzoeksbureau Forrester. Deze dienstverleners zijn bedrijven die specifieke, samengestelde en geïntegreerde software aanbieden van verschillende leveranciers en deze producten verkopen, implementeren en ondersteunen.

Naast de grote systeemhuizen, als Andersen, EDS en Price Waterhouse, zullen van de softwareleveranciers alleen Oracle en Sap in staat zijn om die rol van ‘portfolio-samensteller’ te vervullen.
Bobby Cameron, onderzoeker bij Forrester: "De strategieën die software-ontwikkelaars in het verleden hebben gevolgd zijn mislukt." Bedrijven als Sap hebben geprobeerd om alle functionaliteit zelf te ontwikkelen en geïntegreerd op de markt te brengen. Dit leidde tot beperkte flexibiliteit. Bovendien bleken leveranciers niet in staat te zijn om alle nieuwe ontwikkelingen, zoals supply chain management, in de productontwikkeling op te nemen. Vervolgens raakte de componenten-aanpak in zwang; het samenstellen, op basis van wensen van de klant, met modules van verschillende leveranciers. Dit bracht echter eindeloze implementatietrajecten met zich mee en moeizame ondersteuning van meerdere dienstverleners.

Specialiseren

Volgens Cameron willen gebruikers één of meer primaire softwareleveranciers, geïntegreerd en ondersteund door één dienstverlener. De ‘portfolio-samensteller’ neemt deze rol op zich en wordt het belangrijkste kanaal voor verkoop en ondersteuning van standaard applicatiesoftware. De macht en marktpositie van softwarebedrijven als Baan, Peoplesoft, JD Edwards en SSA neemt hiermee af, voorspelt de onderzoeker. Zij zullen zich verder specialiseren op hun sterke punten. Oracle heeft één van de grootste adviesorganisaties ter wereld en kan daarom die nieuwe rol wel vervullen. Sap groeit harder als dienstverlener dan als software-ontwikkelaar en is ook in staat om ‘portfolio-samensteller’ te worden. "Baan is eenvoudigweg te klein om mee te doen", zegt Cameron.

Slimme bedrijven

Verder meent Forrester dat het fenomeen van bedrijfseigen middleware en API’s (Application Program Interfaces) van voorbijgaande aard is. "Slimme softwarebedrijven kiezen vóór 1999 voor een architectuur gebaseerd op de technologie van Oracle of Sap/Microsoft", zegt Cameron. KPMG en Moret Ernst & Young zullen zich scharen in het Oracle-kamp (gebaseerd op Network Computing Architecture en Corba) en Andersen, Deloitte & Touche en EDS gaan de kant op van Microsoft en Sap (gebaseerd op Dcom en Bapi’s). Geen van de architecturen zal volgens Cameron domineren. Beide zullen naast elkaar bestaan. Portfolio-samenstellers zullen voor verscheidene verticale industrieën oplossingen samenstellen en deze verkopen en implementeren. De erp-leveranciers en de dienstverleners gaan in dit nieuwe marktmodel nauw samenwerken. Het Forrester-rapport brengt dus goed nieuws: software die functioneert en gebruikers die één aanspreekpunt hebben voor ondersteuning.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    AP gaat ict-leveranciers preventief controleren

    Security & Awareness

    Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek

    Security & Awareness

    Cyberbeveiligingswet door Tweede Kamer

    Parkinson studie
    Zorg

    Parkinson-database vraagt om strakke regie op security

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs