Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Siebel domineert crm-markt’

23 juni 2005 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
René Rippen
René Rippen

Marktonderzoeker Nucleus Research zet Siebel Systems op de eerste plaats in zijn onderzoek naar zakelijk crm-gebruik en crm via abonnementen. Siebel deelt de toppositie in dat laatste segment met RightNow.

Nucleus maakt in zijn roi-scorecard (return on investment) een index van de score op vijf aandachtsgebieden: ontplooiing, bruikbaarheid en schaalbaarheid, ondersteuning, zakelijke impact, en de reputatie van de aanbieder. Veel ondernemingen kunnen volgens Nucleus bogen op een positieve investeringsopbrengst met hun crm-systeem. Voorwaarde daarvoor is onder meer dat ze hebben gekozen voor een stap-voor-stap uitrol.

Menselijke factoren

Daarnaast zit er volgens Nucleus een premie op het uitkiezen van de juiste leverancier en implementatiepartner, en het aanpakken van de menselijke factoren die inherent zijn aan elk crm-project. “De mogelijkheden voor een positieve investeringsopbrengst van crm-systemen zijn de afgelopen achttien maanden dramatisch gewijzigd”, zegt Rebecca Wetteman, vice-president onderzoek van Nucleus.
Die verbeteringen zijn volgens haar het gevolg van marktconsolidatie, toegenomen investeringen op gebieden als analysesoftware en verticale oplossingen, en functionele verbeteringen in de abonneevormen. Siebel heeft naar eigen zeggen inmiddels 3,2 miljoen klanten (in maart volgens Forrester nog 2,8 miljoen) bij vierduizend ondernemingen.
 
Salesforce worstelt
Crm-leverancier http://Salesforce.com heeft volgens Nucleus Research moeite om tot de grootzakelijke markt door te dringen. De aanbieder van crm via abonnementen heeft geen klanten met meer dan tweeduizend gebruikers, en 93 procent van de klanten heeft minder dan vijfhonderd gebruikers. Gartner en Forrester ventileerden eerder dit jaar vergelijkbare inschattingen omtrent het potentieel van Salesforce (https://www.computable.nl/artikels/archief5/d12hb5vd.htm). Grote ondernemingen zetten Salesforce blijkens een separaat gepubliceerde scorecard van Nucleus vooral in op divisie- of regionaal niveau. Salesforce zit goed in zijn (mkb-) klanten, maar moet op zijn tellen passen: 38 procent staat open voor een overstap naar een concurrent. Dat is volgens Nucleus een goede indicatie van de lage overstapkosten bij een crm-systeem via abonnementen. Tevens impliceert het dat klanten Salesforce zien als een massagoed, en niet als een strategisch product.

Meer over

Oracle-applicaties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    CRM-markt bloeit op tot dotcom-proporties

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs