Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Allskillseeker biedt portaal voor overschot detacheerders

30 november 2000 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCarrière
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Via een slim portaal op het internet kunnen detacheringsbedrijven zonder zorgen al hun overtollige IT’ers aanbieden. Opdrachtgevers zoeken er zelf naar de ideale kandidaat. "Allskillseeker is een nieuw concept, niet de zoveelste recruiter," meent Henk Hoofd, oprichter van de site.

Het concept van IT’er Henk Hoofd kostte hem wel zijn baan, vertelt hij. Voormalig werkgever Cap Gemini stuurde juristen op hem af, vertelt hij, om hem te dwingen zijn internetportaal voor IT’ers van detacheringsbedrijven stop te zetten. "Ik ben als het ware gedwongen ontslag te nemen. De site is een concurrent voor Cap." Hoofd liet zich niet onder druk zetten. Hij durfde het risico om zelfstandig verder te gaan wel aan. Dit in tegenstelling tot twee collega’s. Zij beperkten hun inbreng in het nieuw te starten bedrijf tot een bijdrage aan de kosten.

Vraag en aanbod

De website van Hoofd koppelt anoniem vraag en aanbod van de automatiseerders in dienst van detacheringsbedrijven. Volgens Hoofd heeft zo’n vijf à tien procent van de beschikbare krachten van deze detacheerders geen werk om handen. "In plaats van een tekort aan automatiseerders betekent dit dat er een enorm aantal beschikbaar zijn."
De detacheeringsbedrijven geven volgens Hoofd echter met opzet geen ruchtbaarheid aan dit overschot. Daarmee verontrusten ze de aandeelhouders en doen afbreuk aan hun naam. Wordt bekend dat een bedrijf de hoge salariskosten opbrengt zonder dat er inkomsten tegenover staan, dan daalt de waarde van het aandeel onmiddellijk, stelt Hoofd. Volgens hem zijn de winstcijfers van IT-bedrijven de laatste jaren goed genoeg om de kosten van deze detacheerders zonder werk te dragen. "Het bedrijfsresultaat had nog veel beter kunnen zijn, als die mensen werk hadden verricht."

Naadloos

Zijn portaal is de oplossing, stelt Hoofd. Op de site maakt de detacheerder alleen de kennis en kunde bekend. Deze gegevens zijn niet naar een persoon of bedrijf terug te leiden. Voor het plaatsen van deze data vraagt Allskillseeker geld.
Bedrijven op zoek naar IT’ers kunnen in de database speuren naar kandidaten. Wordt een potentiële IT’er aangetroffen, dan krijgt het aanbiedende bedrijf een bericht. Dit bedrijf moet zelf het contact leggen. Volgens Hoofd sluiten zo vraag en aanbod naadloos op elkaar aan, zonder tussenkomst van een accountmanager.
Hoofd denkt dat zijn site ook een handig instrument is om de behoefte op de markt te peilen. Bedrijven kunnen op de site advertenties plaatsen van IT’ers met ficitieve vaardigheden. Blijkt hier veel naar, dan kan het bedrijf zich daarop instellen.
Het idee achter Allskillseeker is begin dit jaar ontstaan, vertelt Hoofd. Bij Cap Gemini zaten toen veel IT’ers op de bank. Het concept van de portal was snel bedacht. Volgens Hoofd maken nu, enkele maanden na het begin van de site, twee Amerikaanse bedrijven gebruik van de dienst. "De meeste bedrijven die ik heb benaderd, blijven terughoudend. Het is nieuw. En dat is nooit vertrouwd."
 

Meer over

Detachering

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    CNV en De Unie akkoord met ICK-cao 2026/27; FNV tegen

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Carrière

    Oracle jaagt personeel stuipen op lijf met ontslaggolf 

    Security & Awareness

    It komt van Mars, ot van Venus

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    LCL opent grootste datacenter, met kunstwerk op dak

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs