Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

SNI schraagt groei moederbedrijf Siemens

13 november 1997 - 23:00AchtergrondFinanciële dienstverlening
Rik Sanders
Rik Sanders

Siemens behaalde het afgelopen boekjaar een omzet van 107 miljard Duitse mark en een winst van 2,61 miljard mark.

Dat zijn stijgingen van respectievelijk 14 en 4,8 procent in vergelijking met 1996. Toen realiseerde het Duitse elektronicaconcern een omzet van 94,2 miljard mark en een winst van 2,49 miljard. Het aantal binnengekomen orders steeg met 12 procent naar 113 miljard mark. In boekjaar 1998 wil het bedrijf een winst van boven de drie miljard mark behalen.
De resultaten liggen hoger dan verwacht. Volgens een voorspelling zou de nettowinst van boekjaar 1997 op hetzelfde niveau blijven als die van 1996. De afzet op de Duitse thuismarkt stagneerde inderdaad (36,4 miljard mark); de internationale verkoop daarentegen groeide met 22 procent tot 70,6 miljard. Behalve over de opkrabbelende chip-divisie toonde de directie zich tevreden over de groep die communicatiesystemen levert en dochter Siemens Nixdorf (SNI). Voor de IT-dienstverlener is dat een steun in de rug, na een aantal mindere jaren. De omzet van SNI steeg met 14 procent van 13,6 naar 15,4 miljard mark. De winst voor belastingen kwam uit op 105 miljoen mark (1996: 52 miljoen).
Volgens analisten heeft Siemens ook de financiële wind in de zeilen gehad. Winst uit investeringen zouden tegenvallende brutowinsten hebben gecompenseerd, zeggen ze. Daartegenover staat weer dat reorganisatiekosten de nettowinst hebben gedrukt. Siemens staat door de magere groei onder druk en vaart al enige tijd een nieuwe koers, waarbij activiteiten worden afgestoten. Zo kondigde het concern onlangs aan de afdeling die tandheelkundige apparatuur vervaardigt, te verkopen aan Schroder Ventures. Vorige maand deed Siemens voor 1,2 miljard mark zijn militaire tak al van de hand. Daimler-Benz Aerospace en British Aerospace waren de gelukkige kopers.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai bij verzekeraar Achmea

    Governance & Privacy

    Norea onderstreept waarschuwing soevereiniteit AFM en DNB

    digitale adviseur
    Financiële dienstverlening

    Data en ai maken van accountant digitale adviseur

    Security & Awareness

    Fraudepreventie in betalingen: van kostenpost naar innovatie

    ai mensen klantenservice chatbot
    Data & AI

    Kort: Ménsen in klantenservice, Google en Microsoft pushen ai op werkvloer (en meer)

    Carrière

    Deloitte: geen verband tussen inzet ai en personeelskrimp

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs