Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ict’ers bereid loon in te leveren

04 november 2004 - 23:00AchtergrondCarrière
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Drie op de tien ondervraagde ict-professionals is bereid een deel van zijn salaris in te leveren als daarmee hun baan behouden blijft of de continuïteit van het bedrijf geholpen is. Dat blijkt uit de ICT Barometer, het tweemaandelijkse onderzoek van Ernst & Young.

  
8 procent van de Nederlandse ict-professionals is bereid meer dan 10 procent loon in te leveren voor het behoud van zijn baan.
Van de respondenten is 15 procent bereid om 5 procent loon in te leveren. 5 procent wil tussen de 5 en 10 procent van zijn salaris afstaan en zelfs 8 procent van de ondervraagden wil meer dan 10 procent loon inleveren ter behoud van hun baan.
Uit het onderzoek blijkt daarnaast dat vrouwen in de ict-branche beduidend minder verdienen dan hun mannelijke collega’s. Het afgelopen jaar ontving ruim de helft (58 procent) van de ondervraagde vrouwen geen salarisverhoging. Bij de mannen was dit 41 procent. Ook blijken vrouwen vaak minder riante arbeidsvoorwaarden te bedingen dan mannen. Zij komen duidelijk vaker dan vrouwen in aanmerking voor een bonus, dertiende maand en lease-auto.

Verandering

Het salaris van de ondervraagde ict-professionals is het afgelopen jaar met gemiddeld 3,6 procent gestegen. Dat is 1 procent minder in vergelijking met andere functies. Werknemers tot 35 jaar ontvingen bijna drie keer zo vaak een salarisverhoging als hun vakgenoten van vijftig jaar en ouder. Opvallend is dat medewerkers bij bedrijven met minder dan twintig werknemers dit jaar een relatief hoge salarisstijging van gemiddeld 9 procent ontvingen.
Een tiende van de respondenten veranderde afgelopen jaar van werkgever. Het merendeel deed dit vrijwillig. Voor het komende jaar is 18 procent van plan van werkgever te veranderen. Het is opmerkelijk dat de intentie om van baan te veranderen hoger ligt onder vrouwen (31 procent) dan onder mannen (14 procent). Ook blijkt onder jongere werknemers de intentie groter dan onder oudere medewerkers.< BR>

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Onrust bij Simac door nieuw functiehuis

    ActueelCarrière

    Kort: Gezamenlijke editie ICT&Logistiek en Logistica Next, opnieuw reorganisatie bij Microsoft (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Paul Broekhuizen leidt Fsas Benelux, Brink Software verkocht (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs