Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Frisse wind bij HP’

08 maart 2001 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

In de twee jaar dat Carleton ‘Carly’ S. Fiorina de scepter zwaait bij HP heeft zij de bezem flink door het technologiebedrijf gehaald. De gevolgen zijn ook in Nederland merkbaar.

Twee afdelingen voor de ontwikkeling van producten (computing- en printoplossingen) en twee afdelingen voor de verkoop van producten (consumenten- en zakelijke markt) resteren na de herstructurering die zij op mondiaal niveau in gang zette.
"Ze is een hele persoonlijkheid", omschrijft Jaap Kooman, voorzitter van de HP-gebruikersgroep Internex Nederland, Fiorina. "Ik heb een frisse wind opgemerkt sinds zij zitting heeft genomen in de top van HP. Zij komt op mij over als iemand die het in haar mars heeft om het bedrijf te veranderen. Ik moet hierbij wel aantekenen dat het misschien een constatering is die je achteraf aan je eerste indruk toevoegt."

Ziel verkwanseld

Er gaan stemmen op die beweren dat Fiorina’s gecentraliseerde bewind indruist tegen de vrijheid die Bill Hewlett en Dave Packard werknemers boden om ideeën in te brengen. "Ik vind niet dat Fiorina de ziel van HP heeft verkwanseld ", constateert Kooman. "Integendeel. Ik denk juist dat ze het uitvindersidee, waarvan de HP-garage het ultieme symbool is, teruggebracht heeft in het technologiebedrijf. De verzuiling, die de opdeling in talloze productlijnen tot gevolg had, smoorde juist het initiatief van medewerkers. Door de organisatie van bovenaf te kantelen is er weer ruimte voor ideeën van onderaf gekomen. HP-labs, de plaats waar uitvindingen tot stand komen, is mijns inziens veel centraler komen te staan."
Dick Westerveld, algemeen directeur HP Nederland, omschrijft Fiorina als een charmante maar vooral ook capabele vrouw. "Bij haar bezoek in februari en vorig jaar aan HP Nederland is me duidelijk geworden dat ze meer dan alleen verkoper is. Haar rol als hoofd van de dienstverleningstak van Lucent, haar vorige werkgever, heeft van haar een strateeg gemaakt. Ze weet zowel technici als marketing-mensen voor haar ideeën te winnen."

Betere band

Westerveld plukt inmiddels de eerste vruchten van Fiorina’s optreden. "Wij ervaren grotere vrijheid om de Nederlandse markt naar onze lokale wensen te bedienen. Ik constateer meer ruimte voor het kweken van een hechte band met gebruikers via de gebruikersgroep Internex Nederland. Daarnaast kunnen we beter inspelen op prijsvorming, mits we binnen de gestelde grenswaarden opereren."
Ook Kooman onderschrijft de versterkte band tussen Internex en HP Nederland sinds de komst van Fiorina. "De samenwerking tussen de gebruikersgroep en HP Nederland is nog nadrukkelijker geworden. Alleen al aan het budget voor de organisatie van gebruikersbijeenkomsten merken wij dat HP Internex een hogere prioriteit geeft. Ook is er structureel overleg tussen de leden van de gebruikersgroep en de directie van HP Nederland om lopende zaken kritisch en opbouwend te bespreken. Ik geloof zelfs dat deze Hollandse benadering model staat voor de samenwerking tussen Internex en HP in andere landen."
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Ai-systemen overtreden massaal EU AI Act en AVG

    Software & Development

    Hoe betrouwbaar is onze software?

    Governance & Privacy

    Van openSUSE naar Linux Mint: soms begint soe­ve­rei­ni­teit gewoon opnieuw

    Security & Awareness

    5 adviezen voor be­drijfs­con­ti­nu­ï­teit bij brand

    Komeet
    Data & AI

    Kort: Nvidia stijgt als een komeet, Gartner ziet ai-uitgaven verder oplopen (en meer)

    Cover ezine mei 2026
    Security & Awareness

    Nieuw e-zine: Digitale soevereiniteit in de praktijk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs