Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Frisse wind bij HP’

08 maart 2001 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

In de twee jaar dat Carleton ‘Carly’ S. Fiorina de scepter zwaait bij HP heeft zij de bezem flink door het technologiebedrijf gehaald. De gevolgen zijn ook in Nederland merkbaar.

Twee afdelingen voor de ontwikkeling van producten (computing- en printoplossingen) en twee afdelingen voor de verkoop van producten (consumenten- en zakelijke markt) resteren na de herstructurering die zij op mondiaal niveau in gang zette.
"Ze is een hele persoonlijkheid", omschrijft Jaap Kooman, voorzitter van de HP-gebruikersgroep Internex Nederland, Fiorina. "Ik heb een frisse wind opgemerkt sinds zij zitting heeft genomen in de top van HP. Zij komt op mij over als iemand die het in haar mars heeft om het bedrijf te veranderen. Ik moet hierbij wel aantekenen dat het misschien een constatering is die je achteraf aan je eerste indruk toevoegt."

Ziel verkwanseld

Er gaan stemmen op die beweren dat Fiorina’s gecentraliseerde bewind indruist tegen de vrijheid die Bill Hewlett en Dave Packard werknemers boden om ideeën in te brengen. "Ik vind niet dat Fiorina de ziel van HP heeft verkwanseld ", constateert Kooman. "Integendeel. Ik denk juist dat ze het uitvindersidee, waarvan de HP-garage het ultieme symbool is, teruggebracht heeft in het technologiebedrijf. De verzuiling, die de opdeling in talloze productlijnen tot gevolg had, smoorde juist het initiatief van medewerkers. Door de organisatie van bovenaf te kantelen is er weer ruimte voor ideeën van onderaf gekomen. HP-labs, de plaats waar uitvindingen tot stand komen, is mijns inziens veel centraler komen te staan."
Dick Westerveld, algemeen directeur HP Nederland, omschrijft Fiorina als een charmante maar vooral ook capabele vrouw. "Bij haar bezoek in februari en vorig jaar aan HP Nederland is me duidelijk geworden dat ze meer dan alleen verkoper is. Haar rol als hoofd van de dienstverleningstak van Lucent, haar vorige werkgever, heeft van haar een strateeg gemaakt. Ze weet zowel technici als marketing-mensen voor haar ideeën te winnen."

Betere band

Westerveld plukt inmiddels de eerste vruchten van Fiorina’s optreden. "Wij ervaren grotere vrijheid om de Nederlandse markt naar onze lokale wensen te bedienen. Ik constateer meer ruimte voor het kweken van een hechte band met gebruikers via de gebruikersgroep Internex Nederland. Daarnaast kunnen we beter inspelen op prijsvorming, mits we binnen de gestelde grenswaarden opereren."
Ook Kooman onderschrijft de versterkte band tussen Internex en HP Nederland sinds de komst van Fiorina. "De samenwerking tussen de gebruikersgroep en HP Nederland is nog nadrukkelijker geworden. Alleen al aan het budget voor de organisatie van gebruikersbijeenkomsten merken wij dat HP Internex een hogere prioriteit geeft. Ook is er structureel overleg tussen de leden van de gebruikersgroep en de directie van HP Nederland om lopende zaken kritisch en opbouwend te bespreken. Ik geloof zelfs dat deze Hollandse benadering model staat voor de samenwerking tussen Internex en HP in andere landen."
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Afzwakking en uitstel delen EU AI Act

    Carrière

    Europese directieraden omgegooid voor ai-tijdperk

    Security & Awareness

    Waarom wachtwoorden hun houdbaarheidsdatum voorbij zijn

    Overheid

    Nederlandse Staat kan verlengen met Solvinity

    Governance & Privacy

    Ai, gedrag en soe­ve­rei­ni­teit centraal op Cybersec Netherlands 2026

    Cloud & Infrastructuur

    Rechter kan verlenging DigiD-contract nog tegenhouden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs