Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nieuw Groupwise moet Novell intranet-marktleider maken

19 september 1996 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Yvonne Geiss
Yvonne Geiss

NEW YORK – Met veel bombarie introduceert Novell Groupwise 5, de opvolger van versie 4.1. Hiermee hoopt het bedrijf het aantal Groupwise-gebruikers – nu 7 miljoen – te doen toenemen tot 8 miljoen aan het eind van dit jaar.

Groupwise heeft een flink aantal wijzigingen ondergaan. De belangrijkste is dat het pakket nu documentbeheer mogelijk maakt door de volledige integratie van Soft Solutions. Verder kunnen gebruikers nu ‘shared folders’ definiëren. Iedereen die deel uitmaakt van zo’n map, of hij zich bevindt in Tokio of Parijs, krijgt een kopie van alle documenten die erin terecht komen. Nieuw is tevens de mogelijkheid van threaded messages. De gebruiker kan zelf instellen op welke manier hij of zij de inkomende berichten wil bekijken, bijvoorbeeld gegroepeerd per onderwerp. Ook de architectuur is aangepast; het programma werkt niet alleen via een lan-koppeling maar ook in client/server-modus. De interface heeft een radicale facelift gekregen.
Groupwise 5 draait onder uiteenlopende besturingssystemen maar gebruikt Novell Directory Service (NDS) dat alleen nog verkrijgbaar is in een Netware 4.1- en een Unix-versie. Als een bedrijf geen Netware-omgeving heeft (in Nederland 28 procent) en nu besluit Groupwise 5 te installeren, zal het eerst de gratis meegeleverde runtime-versie van Netware 4.1 aan de praat moeten brengen en vervolgens beheren. Aan het eind van het jaar, als NDS voor andere platformen op de markt komt, kan het de Netware-server weer de deur uit doen.

Concurrentie

Novell doet veel moeite om Groupwise af te zetten tegen de grote concurrenten: Lotus Notes en Microsoft Exchange. Notes werd afgeschilderd als ‘voornamelijk een omgeving om applicaties te ontwikkelen’, terwijl Groupwise als kant-en-klare oplossing gekenschetst werd. Exchange was volgens Novell nauwelijks concurrentie te noemen, omdat het geen documentbeheer heeft, beperkte mogelijkheden voor workflow management kent en alleen draait op Windows NT. De marktonderzoeksbureaus verschillen van mening over het vernieuwde Groupwise. IDC was positief en voorspelde in een door Novell betaald onderzoek dat op 85 procent van de vijfhonderd onderzochte netwerk-locaties binnen de komende twee jaar een of meer Groupwise-produkten geïnstalleerd zal worden. Forrester riep in juni van dit jaar nog: ‘Don’t wait around for NT to catch up‘ en benadrukte dat NDS het enige werkbare alternatief was. Eind augustus echter kwam Jon Oltsik, eveneens van Forrester, met een vernietigend oordeel over Novell. Nu gebruikt 90 procent van de grote bedrijven Netware, maar slechts 48 procent zal dat over drie jaar nog steeds doen. Bovendien zei 72 procent van de vijftig ondervraagde leidinggevenden in de IT-branche dat Novell geen rol zal spelen in hun Inter- en intranet-plannen.
Groupwise 5 is beschikbaar in een Japanse, Duitse en Engelse versie. In december volgen twaalf andere talen waaronder Nederlands. Novell belooft dat de prijs van Groupwise gelijk blijft. YG

Meer over

IntranetNetworkingNovell-producten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Overheid

    Gov.nl is in twee à drie jaar terug te verdienen

    Cloud & Infrastructuur

    Universiteit Utrecht claimt schade bij KPN na datacenterbrand

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse drone-industrie krijgt forse impuls

    Carrière

    Heibel binnen OR van ASML leidt tot breuk

    Overheid

    DigiD-beheerder Solvinity in beroep tegen overname-verbod

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs