Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » Operating Systems

Novell steekt Microsoft de loef af

03 september 1998 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondOperating Systems
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Novell levert eind deze maand versie 5 van zijn netwerkbesturingssysteem Netware. De tijdige lancering van Netware 5 en de continue vertragingen van Windows NT 5.0 zullen volgens analisten Novell helpen zijn geloofwaardigheid te herstellen bij IT-departementen.

Veel Netware-gebruikers kijken reikhalzend uit naar de nieuwe versie, ondermeer vanwege de geïntegreerde IP-ondersteuning (Internet Protocol). Ondertussen lijkt NT 5.0 in de clinch te raken met voorbereidingen voor de millenniumwisseling. Dit zware besturingssysteem van Microsoft verschijnt op z’n vroegst begin volgend jaar op de markt. Tegen die tijd zijn organisaties waarschijnlijk druk bezig hun huidige systemen te controleren en te testen voor de overgang naar het nieuwe millennium. Implementatie van NT 5.0 zou daardoor pas na het jaar 2000 aan de orde zijn, terwijl migratie naar Netware 5 nog wel haalbaar lijkt.

Testprogramma

Vorige maand sloot Novell het bèta-programma voor Netware 5 af en meldde het dat de netwerksoftware op 20 september uitkomt. Dit besturingssysteem is onderworpen aan het grootste testprogramma in de geschiedenis van het bedrijf. Meer dan 300.000 proefversies zijn gedistribueerd tegenover slechts 20.000 van de vorige versie, Netware 4.11. De nieuwe versie 5 is gebaseerd op het Internet Protocol (IP), bevat ondermeer een geïntegreerde Java virtual machine (jvm) en wordt geleverd met de databank Oracle 8 en de Netscape Fasttrack Webserver.

Aanvullen

Novell moet het in de strijd tegen Windows NT echter vooral hebben van zijn directory-diensten. "We hebben nu ongeveer veertig miljoen gebruikers van onze Directory Services", meldt vice-president Stewart Nelson van de productontwikkelingsdivisie. "Dat kunnen onze concurrenten niet zeggen." De introductie van Microsofts Active Directory is namelijk samen met het veelbelovende NT 5 verschoven naar volgend jaar. Het merendeel van de tweehonderd applicatie-ontwikkelaars die tot nog toe zijn gecertificeerd voor Netware 5.0 integreren hun producten ook met NDS, aldus Novell. Het bedrijf wil echter niet meer ‘hard tegen hard’ spelen wat betreft Windows NT. Sinds de huidige president Eric Schmidt vorig jaar de leiding op zich nam, richt Novell zich meer op het aanvullen van bestaande Microsoft-producten. Zo levert de softwarefirma zijn directory-diensten ook voor Windows NT.
 
Millennium-patch dankzij gebruikers
Novell is gezwicht voor druk van zijn gebruikers en brengt een millennium-patch uit voor zijn netwerkbesturingssysteem Netware 4.10. Dit lapmiddel moet ervoor zorgen dat deze software de millenniumwisseling kan doorstaan. De leverancier hoopt zo rechtszaken van boze gebruikers te voorkomen. Tot voor kort moesten gebruikers van Netware 4.10 migreren naar versie 4.11 om hun systemen klaar te maken voor het jaar 2000. Veel gebruikers vreesden dat dit niet haalbaar was in de nu resterende anderhalf jaar. Bovendien moeten gebruikers betalen voor deze opwaardering, die echter ook andere nieuwe functionaliteit bevat. Netware 4.10 is de enige recente versie van het besturingssysteem die niet millenniumbestendig is. Oplossingen voor de versies 3.12 en 4.11 zijn al enige tijd verkrijgbaar. De verbetering voor 4.10 verschijnt in het vierde kwartaal op de website van Novell.
 

Meer over

NetworkingNovell-productenWindows NT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Windows 10
    Operating Systems

    Microsoft verlengt Windows 10-updates voor consumenten, bedrijven blijven betalen

    Operating Systems

    Eén iot-toestel op vijf bevat minstens één kwetsbaarheid

    Linux
    Operating Systems

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    Phishing fastfood vis
    Operating Systems

    Kort: Digitalisering overheid gaat traag, phishing by McDonald’s (en meer)

    Operating Systems

    Koepelorganisatie Linux in Nederland opgericht

    Operating Systems

    Een ai-wachter in je besturingssysteem: slim, maar ook betrouwbaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs