Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Telecom staat stil’

06 juni 2002 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Het omvallen van telecomaanbieders leidt niet tot onrust onder afnemers. Dit stelt de vereniging van telecomgrootgebruikers BTG, die voor de regen van surseances en faillissementen al ‘rare dingen’ zag gebeuren. BTG betreurt het gebrek aan innovatie, dat de sector momenteel typeert.

  
KPN heeft een monopolie op vaste dataverbindingen in Nederland. Capaciteit ingekocht bij andere partijen wordt veelal gebaseerd op een fysieke verbinding van KPN. Dit leidt tot trage levering en hoge prijzen in de hele sector.
Directeur Cees Tromp noemt het in moeilijkheden verkerende Energis als voorbeeld van een telecomaanbieder waarvan de diensten zullen doorgaan ook al zijn er financiële problemen. "Worldport, de vorige eigenaar van de Enertel-activiteiten, had het twee jaar geleden ook al moeilijk, net als Energis nu. Dit bedrijf gaat gewoon door, al is het onder andere vlag."
Concurrentie in de telecomwereld is momenteel vergankelijk. Tromp noemt als voorbeeld van een ‘raar verschijnsel’ een bedrijf dat netwerkcapaciteit inkocht bij een concurrent van KPN en alsnog bij dit bedrijf uitkwam. De firma kocht capaciteit in bij Ebone, een Europese uitbater van een glasvezelnetwerk. Vorig jaar werd dit bedrijf door KPN Qwest ingelijfd. De diensten werden uiteindelijk door KPN geleverd. Dochter KPN Qwest had de opdracht blijkbaar doorgespeeld.

Uitwisselen

Dit soort ruilhandel is schering en inslag bij het leveren van vaste dataverbindingen. BTG schrijft dit toe aan de monopoliepositie die KPN op dit gebied heeft, omdat het het uitgebreidste netwerk in handen heeft. De ‘kwaliteitswijzer telecomdienstverleners’ die BTG jaarlijks uitgeeft op basis van een enquête onder de leden wijst uit dat een overgrote meerderheid dataverbindingen afneemt bij KPN (72 procent). Een kwart heeft naast KPN een andere leverancier. Het komt veel voor dat bij een andere partij ingekochte dataverbindingen, door KPN geleverd worden.
Alle partijen zijn afhankelijk van het tempo waarin de voormalige staatsmonopolist de dataverbindingen oplevert. In de praktijk leidt dit tot trage levering en dure verbindingen. Een ander punt waarop BTG stilstand constateert is de dienstverlening van telecomaanbieders in het algemeen. Deze blijken niet beter of slechter te presteren, zo wijst de kwaliteitswijzer uit. Afspraken over verbeteringen die de vereniging met een aantal aanbieders maakte leverden niets op. "Veelal is dit het gevolg van personele mutaties of een wijziging in de prioriteitsstelling van de betrokken partijen", meldt de kwaliteitswijzer.
 
Sytse van der Schaaf

Meer over

FaillissementenNetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    ManageEngine

    Uniform IT-beheer voor complexe hybride klantomgevingen Centric (ManageEngine en Centric)
    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Grootschalige vervanging van werkplekken gemeente Halderberge (Aces Direct en gemeente Halderberge)
    Pijl naar rechts icoon

    AIRBUS Protect

    Beveiliging van Europese instellingen (Airbus Protect)
    Pijl naar rechts icoon

    Alistar

    Benegas kiest voor toekomstbestendige bedrijfsvoering met Business Central en FuelVision365 (Alistar en Benegas)
    Pijl naar rechts icoon

    Amis Conclusion

    Dataplatform ProRail zorgt voor veilig en betrouwbaar spoorverkeer (Amis Conclusion en ProRail)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland laat Arctische zeekabel lopen

    Cloud & Infrastructuur

    Contract NS en DXC grootste van eerste kwartaal 2026

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    Carrière

    Bonden bij ASML willen vertrekregeling voor iedereen

    Werkplek & Beheer

    Easy Office Online stroomlijnt werkprocessen bij FGN

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs