Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Novell verklaart Netware-plannen

05 juni 2003 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Novell-topmannen Alan Mark en Doc Hodges lichten de toekomstplannen voor netwerkbesturingssysteem Netware toe. Novell wil de toekomstige versie 7 baseren op de eigen Netware- en de Linux-kernel.

"Mensen kopen Netware voor de diensten die het biedt", stelt technologiestrateeg en systeemontwerper Mark. "En die diensten laten we draaien op andere kernels, waarbij Linux de eerste is." Bedrijfstechnoloog Hodges trekt de vergelijking met Novells directory-diensten (eDirectory, voorheen NDS), die al langere tijd op meerdere besturingssystemen draaien.
De twee technologen kunnen nog niet zeggen welke andere kernels Novell in de planning heeft. "Netware 7 is nu in ontwikkeling, dus veel is nog onduidelijk. Daar komt de komende maanden wel duidelijkheid in", aldus Hodges. Hij verwijst ook naar het veelzeggende feit dat de Europese gebruikersbijeenkomst Brainshare is verplaatst van mei naar september. De eerste bèta van Netware 7 moet ergens deze zomer uitkomen. "Die datum klopt exact", grapt Hodges.

Eerder dan gepland

Sommige diensten en functionaliteiten van Netware zijn naar voren gehaald in de planning. "Enkele zijn zelfs nu al in Netware 6.5 opgenomen. Andere, zoals zelfgenezing en -installatie, komen in versie 7", aldus Mark. Dat omvat automatische toewijzing en verversing van ip-adressen. "Als bijvoorbeeld het ip-adres van de server verandert, wijzigt Netware dat ook voor de daarop draaiende netwerkdiensten. Dat zou je anders allemaal handmatig moeten vernieuwen."
Daarnaast richt Novell zich op het virtuele kantoor, bijvoorbeeld werkgroepen binnen organisaties. Hodges licht toe: "Mensen gebruiken nu e-mail om samen te werken; ze verzenden bestanden naar elkaar en naar zichzelf om op een andere lokatie verder te kunnen werken. Daar is mail helemaal niet voor bedoeld. Wij leveren hulpmiddelen die echt ontwikkeld zijn voor samenwerken. Dat draait allemaal op een Java-server en is dus te gebruiken en te beheren middels een gewone webbrowser."< BR>

Meer over

LinuxNetwerkenNovell-producten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    6G maakt van het mobiele netwerk een landelijk dekkend radarsysteem

    Data & AI

    GPT-NL groeit uit tot alternatief commerciële ai-modellen

    Carrière

    ASML overtuigt vakbonden niet over nut en noodzaak van reorganisatie

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: NTT Data helpt Cargill aan private 5G, Groningen legt ai‑koers vast (en meer)

    Overheid

    ACM geeft groen licht aan overname Solvinity door Kyndryl

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse tech laat zich gelden op MWC26 in Barcelona

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs