Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Windows-ontwikkeling

01 mei 2003 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Microsoft vice-president Sivaramakichenane Somasegar van de Engineering Group binnen de Windows-divisie lanceerde vorige week in Nederland de nieuwe versie Windows Server 2003. Hij licht de ontwikkeling van het nieuwe besturingssysteem toe.

  
Microsoft werkt nu aan de ondersteuning voor AMD’s hybride 64-bit Opteron-processor. "Dat komt uit in het eerste Service Pack voor Windows Server 2003, maar het is nog niet bekend wanneer dat is", aldus vice-president Sivaramakichenane Somasegar van de Windows Engineering Group.
Somasegar is naast vice-president van alle Windows-ontwikkelgroepen ook hoofd van Microsofts ontwikkellaboratorium in Hyderabad (India) dat van strategisch belang is voor de softwareproducent. De topman is tot de dag van vandaag betrokken bij Windows 2003: "Ons planningsproces loopt tot en met de implementaties bij klanten."
"Wel is het zo dat vier tot zes maanden vóór de levering van een product onze planners gaan denken over functionaliteit en mogelijkheden voor de volgende versie. Dat betreft zowel server als client, en of dat tegelijk ontwikkeld moet worden en samen uit moet komen of niet. Maar dat raakt niet onze ontwikkelaars en testers; die zijn en blijven bezig met het product dat bijna af is."
Dit omvat ook de lokalisatie van de software. "Windows komt uit in negentien talen. Dertien ‘lokale versies’ zijn nu af. Ik kan gelukkig zeggen dat dat naast Engels ook Nederlands is. Die ging midden vorige maand naar de cd-fabrieken."

SBS 2003

"Verder moeten we nog de Small Business Server afmaken." Die uitvoering van Microsofts serverbesturingssysteem is een bundeling voor bedrijven tot vijftig werkplekken. De bundeling heeft onder meer berichtensoftware Exchange, databank SQL en ISA Server (Internet Security and Acceleration) voor het delen van internettoegang.
Het laatstgenoemde component is nu nog niet gereed en wordt deze zomer gelanceerd. Dan komt ook de mkb-softwarecombinatie uit. "Dat komt niet neer op nieuw ontwikkelwerk, maar het is wel veel test- en integratiewerk. De verschillende componenten worden in één installatie geleverd, dus die moeten wel goed op elkaar afgestemd zijn."
Ondertussen stort een deel van het ontwikkelteam zich op het verzorgen van lapmiddelen en nieuwe functionaliteit, indien door klanten gevraagd. "De rest begint dan aan de ontwikkeling van de volgende versie. Ik bepaal die indeling en die ligt in de praktijk op 70-30 procent. Dat is echter flexibel: de vragen en eisen van bestaande klanten komen eerst, vóór het werk aan de volgende versie." Somasegar benadrukt dat onderhoud van de huidige, nu net gelanceerde versie, voorop staat.

AMD 64-bit

Het ontwikkelwerk voor toevoegingen slaat niet alleen op nieuwe functies, maar ook op de onlangs uiteengezette steun voor AMD’s Opteron-processor. "We brengen de Opteron-ondersteuning uit in het eerste Service Pack voor Windows Server 2003. Wanneer dat komt, is nu nog niet bekend. Wel dat er dan ook ondersteuning komt voor Windows XP Pro, en dat het aan de serverkant de Enterprise en de Datacenter Edition betreft." Somasegar zegt dat Microsoft zich nog beraadt over Opteron-ondersteuning voor de webserver-uitvoering van Windows 2003.
Hij bevestigt dat Microsoft met de keuze voor de Enterprise- en Datacenter-uitvoeringen AMD op gelijke voet zet als Intel. Terwijl Intel zijn 64-bit processorplatform positioneert voor de bovenkant van de servermarkt, zet AMD zijn hybride 64-bit chips juist breed in. Niet alleen voor servers; het komt in september met een desktopuitvoering, Athlon 64, van zijn x86-64 processoren. Microsoft wil dus niet jongleren met de positionering van zijn steun voor de beide processorplatformen.< BR>

Meer over

Windows Server

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Overnames en netwerkuitbreiding stuwen groei Eurofiber

    Cloud & Infrastructuur

    DDA waarschuwt: ai‑golf legt zwakte datacentersector bloot

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs