Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Wat wordt opvolger van Html-standaard?

13 maart 1997 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Ad Mulder
Ad Mulder

Een standaardenstrijd rond de opvolging van de huidige webstandaarden lijkt op komst. Dat de Hypertext Mark Up Language (Html) zijn langste tijd heeft gehad is duidelijk. De vraag is wat de opvolger gaat worden: één van de twee verschillende Dynamics Html-versies of Java?

Zowel Microsoft als Netscape willen in hun nog te lanceren nieuwe browser-versies een nieuwe soort Html gebruiken die Dynamic Html wordt genoemd. Zoals te verwachten zijn de bedrijven het niet eens over de vraag hoe deze standaard eruit dient te zien. Mogelijk zullen beide een andere weg inslaan. Naast de komst van Dynamic Html, dient zich nu ook de computertaal Java aan als een intelligente vervanger voor Html. Het bedrijf Randomnoise heeft een produkt gelanceerd, Coda, waarmee webmasters in staat zijn op eenvoudige wijze een website te bouwen die in het geheel geen gebruik meer maakt van Html, maar uitsluitend Java benut.
De Dynamic Html-versies van Microsoft en Netscape hebben als een van de voornaamste voordelen dat er minder data over het Internet verstuurd hoeft te worden. Dat zal het laden van webpagina’s een stuk vlotter doen verlopen. Mogelijk dat zelfs met de huidige 28,8 Kbps-modems het lezen van pagina’s weer flitsend snel zal verlopen. De ontwikkelaars van websites staan nu voor de keuze. Moet men de weg van Microsoft danwel Netscape bewandelen of moet men overstappen op een pure Java-website?

Raakvlakken

Dynamic Html maakt gebruik van kleine programmaatjes, scripts, die meegezonden kunnen worden met webpagina’s. Het afspelen van multimedia-informatie (geluid, beeld, film) wordt er een stuk gemakkelijker door. Qua aanpak heeft Dynamic Html schijnbaar raakvlakken met twee andere technologieën die al geruime tijd multimedia op het Web beloven: Activex van Microsoft en Java van Sun Microsystems. Tot nu toe blijft de toepassing van zowel Activex als Java beperkt omdat webmasters de twee technologieën te moeilijk vinden en het laden van webpagina’s er door vertraagd wordt.
De nieuwste versie van Netscape Navigator, die onder de naam Communicator in bèta-test verkeert, past al Dynamic Html toe. Een definitieve versie van Communicator is deze zomer te verwachten. Microsofts concurrerende Explorer 4.0 wordt ook rond die tijd verwacht.

Printerwereld

Mogelijk dat webmasters nog een andere weg kiezen en Dynamic Html laten voor wat het is. Het bedrijf Randomnoise heeft een zogenoemde ‘100% Java Web-site builder’ gelanceerd onder de naam Coda. Met die applicatie zijn ontwikkelaars in staat een mooie, van alle multimedia-mogelijkheden voorziene, Web-site te bouwen waarbij in plaats van het beperkte Html de Java-taal wordt gebruikt. Het is voor de ontwikkelaar niet nodig dat hij in Java kan programmeren. De Amerikaanse analist Bob Metcalfe geeft Coda goede kansen. "Ik zie de vergelijking opgaan met wat er in het verleden is gebeurd in de printerwereld: de overwinning van de Postscript-standaard op de beperkte Epson-formaten." Wie een met Coda gemaakte website wil bekijken moet nu nog speciale clientsoftware gebruiken die gratis via het Net is op te halen. Het downloaden zou maar enkele minuten in beslag nemen, omdat het een klein stuk software betreft (http://www.randomnoise.com).

Meer over

HTMLNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Eén reactie op “Wat wordt opvolger van Html-standaard?”

    1. luc schreef:
      16 september 2008 om 08:44

      lol dit is wel grappig xD

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs