Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Internationale bemoeienis domeinnamen vaak overbodig

09 december 1999 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Michiel Couzy
Michiel Couzy

De bemoeienis van de internationale organisatie Wipo met geschillen over kaping van domeinnamen heeft nauwelijks gevolgen voor de rol van nationale rechters. Juristen geven aan dat de Nederlandse kortgedingprocedure een gang naar de instelling voor intellectuele eigendom vaak juist overbodig maakt.

Ik zie niet meteen in wat de toegevoegde waarde is van de Wipo-procedure’, zegt Alexander van Laaren, jurist bij merkenbureau Knijff en Partners. ‘Het ligt voor de hand om dit soort geschillen voor te leggen aan de nationale rechter. Maar de toekomst moet dit natuurlijk nog uitwijzen.’
Wipo, de organisatie van de Verenigde Naties, mag zich sinds 1 december buigen over geschillen omtrent kaping van domeinnamen. Inmiddels heeft zij de eerste klacht ontvangen. Details over deze zaak zijn niet vrijgegeven.

Kapen

Handige zakenlieden die vermoeden dat bedrijven een bepaalde domeinnaam gaan gebruiken, willen dit webadres nog wel eens snel deponeren. Zij hopen dat het geïnteresseerde bedrijf vervolgens gaat betalen om de geregistreerde naam te mogen gebruiken. Te kwader trouw doorverkopen van adressen valt onder de noemer ‘kaping van domeinnamen’ (cybersquatting) en is niet toegestaan. De internationale organisatie voor toegekende namen en adressen Icann heeft Wipo aangewezen als instelling die deze zaken behandelt.
Het voordeel van Wipo-arbitrage is de snelle – minder dan 45 dagen – en relatief goedkope – twee- tot vijfduizend gulden – behandeling. Bijkomend effect is de internationale allure van de uitspraak.

Waarde

Reina Weening, advocate bij Kennedy Van der Laan, vindt dat de Wipo-procedure waarde heeft. ‘Domeinnaamhouders krijgen naast de gerechtelijke procedures een extra mogelijkheid om hun klachten voor te leggen. Dit is zeker geen papieren tijger.’ De juriste zegt dat deze procedure geschikt is om geschillen omtrent.com, .org en .net op te lossen. Wipo behandelt geen zaken over .nl-adressen.
Nederlandse bedrijven zullen niet snel naar Genève afreizen om hun geschil voor te leggen aan Wipo. ‘Het Nederlands recht is vooruitstrevend op dit gebied. Het is mogelijk om overdracht van .com-namen in Kort Geding te behandelen. Deze procedure biedt ook op korte termijn duidelijkheid.’ Weening verwacht dat de Wipo-arbitrage interessant is voor andere landen en internationale bedrijven. Van Laaren ziet voor het Wipo een rol in de beslechting van internationale geschillen en geeft hierbij als voordeel aan dat de organisatie reeds ervaring heeft met arbitrage en over de nodige expertise beschikt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    Overname M&A
    Security & Awareness

    Kort: Weer diverse overnames, Zander Labs wint Tech Fast 50 (en meer)

    KPN Datacenter, 1 A. Hofmanweg, Haarlem
    Innovatie & Transformatie

    KPN investeert tot 2030 vijf miljard in digitale infrastructuur

    Cloud & Infrastructuur

    Ndr-specialist ExtraHop komt naar Benelux

    Cloud & Infrastructuur

    Wie weet welk poortje open staat?

    Cloud & Infrastructuur

    Kyndryl lijft Solvinity in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs