Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

ABN/Amro geeft aanzet tot bouw ‘Commercenet’

22 januari 1998 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructure
Correspondent
Correspondent

Het Amerikaanse Commercenet Consortium krijgt een eigen Nederlandse poot. Doel is hier ter lande de elektronische handel voor import/export-ondernemingen te stimuleren.

Drijvende kracht achter Commercenet Netherlands is de ABN/Amro. De afdeling ‘electronic commerce’ van de bank heeft inmiddels een business-plan opgesteld. De Nederlandse organisatie gaat als global partner in het wereldwijde consortium meedraaien.
Afgelopen maandag bleek tijdens een eerste informatieve bijeenkomst met kandidaat-leden dat de belangstelling in het Nederlandse bedrijfsleven groot is. Ondermeer PTT Post, PTT Telecom, Heineken, TNO en Campina-Melkunie hebben al interesse getoond. Verwacht wordt dat veel op export gerichte ondernemingen zullen toehappen.
Commercenet geeft hen toegang tot kennis over het zakendoen met behulp van Internet. Overal gelden min of meer dezelfde startproblemen.

Kennisdistributie

Commercenet streeft er naar de internationaal opgedane kennis via het netwerk van deelnemende ondernemingen beschikbaar te stellen aan de leden. Daarnaast kunnen ondernemingen die bijvoorbeeld iets in het Verre Oosten willen gaan doen, via het consortium gemakkelijker partners vinden.
Commercenet beweegt zich op het gebied van onderzoek, samenwerking, ontwikkeling en promotie. De nadruk valt op de daadwerkelijke toepassing. Nieuwe zakelijke modellen en concepten worden door middel van demonstraties en pilotprojecten getest. Men probeert ook steeds meer invloed te krijgen op overheden en standaardisatie-instellingen. Doel daarbij is een gunstig politiek en sociaal klimaat te bevorderen voor de wereldwijde groei van elektronische handel.
De Nederlandse afdeling wil zich ook aansluiten bij het Electronic Commerce Platform Nederland (ECP.NL), dat juist is gestart. Dit platform, dat is opgezet naar voorbeeld van het Nationaal Chipcard Platform, moet vooral de bewustwording over elektronische handel vergroten. Het werkterrein is breder, omdat naast de Internet-handel ook edi (electronic data interchange) en transacties via andere netwerken – zoals de kabelinfrastructuur – worden meegenomen. Initiatiefnemer achter deze landelijke organisatie is de werkgeversvereniging VNO-NCW. De eerste voorzitter van dit nieuwe platform is dr ir H. de Wilt. Als directeur is J. Pleijzier aangetrokken.  CORR.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Licentie-koppeling VMware en Azure stopt, medisch drone-netwerk in de maak (en meer)

    Software & Development

    Unit4 breidt klantenbestand in publieke sector uit

    EDIC EU digitaal
    Cloud & Infrastructure

    Advies GTIA aan msp’s: bouw nu EU-soevereine stack naast je Amerikaanse tools

    Cloud & Infrastructure

    Grootste softwaredeal ooit in de maak: Silver Lake wil Workday inlijven

    Data & AI

    Kort: Ai dwingt tot herbouw data-architectuur, Ryanair kiest voor Google Cloud (en meer)

    Google Big Tech
    Cloud & Infrastructure

    ‘Het zou niet wijs zijn om Amerikaanse technologie volledig te negeren’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs