Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Gestandaardiseerde it levert meer waarde op

18 augustus 2005 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
James Murray
James Murray

Ondernemingen moeten hun systemen en processen aan industriestandaarden conformeren als ze het rendement van it-investeringen willen verhogen en technologische verandering willen vergemakkelijken. Tot deze conclusie komt een onderzoek van het Britse DTI (department of Trade and Industry) en BSI (British Standards Institution).

Een Brits onderzoek waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in het rapport The Empirical Economics of Standards (http://www.tinyurl.com/d9d2f) weegt de relatie tussen productiviteit en overeengekomen industriestandaarden. Statistische analyses in het rapport suggereren dat standaarden jaarlijks zo’n 2,5 miljard pond (3,6 miljard euro) bijdragen aan de Britse economie en 13 procent van de groei van de arbeidsproductiviteit voor hun rekening nemen.
“Dit rapport laat zien dat de impact van standaarden reëel is”, zegt een woordvoerder van het DTI. “Ze worden vaak afgedaan als geheimzinnig en gortdroog, maar creëren wel degelijk innovatie.” Hij voegt daaraan toe dat besluiten om standaarden te gebruiken eigenlijk op directieniveau behandeld moeten worden.

Sneller reageren

De studie zet de it in het zonnetje als een sector waar het gebruik van overeengekomen regels, richtlijnen en definities forse voordelen oplevert. Frank Post van BSI zegt dat standaarden in het bijzonder waardevol zijn voor it-producten omdat ze de interoperabiliteit bevorderen. Dat kan vervolgens de integratiekosten van een onderneming verlagen.
Volgens Bobby Cameron van marktonderzoeker Forrester Research kan een gestandaardiseerde it-infrastructuur ondernemingen concurrentievoordeel opleveren omdat die de onderhoudskosten reduceert en it-afdelingen helpt sneller te reageren op een veranderende vraag. Keith Foggon van Sapphire Technologies, een consultancybedrijf op het terrein van it-beveiliging met een certificaat van BSI, zegt dat ‘best practices’ waarover overeenstemming bestaat de communicatie tussen een onderneming en zijn partners en klanten kunnen verbeteren. “Een zekere mate van standaardisering betekent dat organisaties een gemeenschappelijke terminologie hanteren wanneer ze in gesprek zijn over een project.”

Dilemma

De groeiende trend om een it-project te laten opleveren door een veelvoud aan dienstverleners zou een duw in de goede richting krijgen door het hanteren van it-managementstandaarden. Op die manier kunnen ict’ers van verschillende uitbestedende bedrijven een overeenkomstig raamwerk gebruiken voor processen rondom bepaalde technologieën. Dat verlaagt de opleidingskosten en versnelt de implementatie.
Post geeft wel toe dat ondernemingen voor een dilemma komen te staan en sommige organisaties moeten beslissen wat beter is: hun unieke processen behouden om concurrentievoordeel te behalen of standaarden omhelzen om een breder publiek te bereiken.
 
vertaling: René Rippen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Alarm

    Governance & Privacy

    Logius: DigiD is en blijft Nederlands

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Navo in zee met Google, 1 miljard voor TCS (en meer)

    omnibusvoorstel privacy
    Governance & Privacy

    AP: gevolgen Omnibusvoorstel niet goed onderzocht door EC

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer maakt zich druk om verkoop Solvinity

    Cloud & Infrastructuur

    Gaia-X en de federatieve aanpak

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs