Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Tempo integratie computer en telefoon bepaald door IT’ers

18 februari 1999 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Mark Plekker
Mark Plekker

Het zijn de IT-afdelingen die bepalen of de veel bezongen integratie tussen automatisering en telefonie plaats vindt. Telecom-managers spelen hierbij een ondergeschikte rol. Dit stelt Gartner in een studie naar de integratie van informatie en communicatie bij bedrijven.

Gartner presenteerde dit onderzoek tijdens de pre-Cebit persconferentie van Siemens in Berlijn. Het bedrijf noemt het opmerkelijk dat de verantwoordelijken voor telecommunicatie binnen bedrijven feitelijk aan de kant lijken te staan. Zij zijn het initiatief kwijt. "De budgetten voor het afstemmen van telecom en automatisering zijn in handen van de IT-afdelingen. Deze nemen het voortouw bij het optimaliseren van de ICT-infrastructuur", aldus Gartner.
Het onderzoek dat onder 250 telecom- en IT-managers in Europa is uitgevoerd laat zien dat de integratie voornamelijk plaatsvindt, omdat hiermee kosten te besparen zijn. Zaken als het verbeteren van de klantenrelatie, verhogen van de productiviteit, en het vasthouden van bestaande klanten spelen een ondergeschikte rol.
Deze bevindingen zijn in lijn met het onderzoek dat de Erasmus Universiteit afgelopen najaar publiceerde over de marginale rol van telecommanagers in de besluitvorming over de ICT-infrastructuur (zie Computable 23-10-1998, pag. 1)

Obstakels

Uit het onderzoek komen ook een aantal obstakels naar voren die bedrijven terughoudend maken bij het integreren van telecommunicatie en automatisering. Ruim 25 procent van de ondervraagden noemt hierbij de (onbeheersbare) kosten als grootste zorg. Verder noemde een groot aantal managers die mogelijk onduidelijke verantwoordelijkheid voor de infrastructuur als barrière. Een kleine tien procent noemde de directie expliciet als kracht die de verdere integratie van beide communicatie-infrastructuren tegenwerkt.
Grote pleitbezorgers zijn dus IT-afdelingen. Daarnaast wijst het onderzoek uit dat ook marketing en verkoopafdelingen gerekend mogen worden tot de protagonisten van het samensmelten van IT en telecom. Gartner meent dat dit komt omdat juist deze groep zich realiseert dat markten als gevolg van de integratie beter bewerkt kunnen worden.
De helft van de onderzochte managers zegt een gericht beleid te hebben geformuleerd om de informatie- en telecommunicatie-infrastructuur op elkaar af te stemmen. De ander helft heeft nog niets geregeld om deze twee werelden op elkaar af te stemmen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    Ai
    ActueelData & AI

    Europese Commissie krijgt praktijkcode voor algemene ai

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    OpinieSecurity & Awareness

    NIS2 is geen bedreiging (maar gouden kans voor it-kanaal)

    NIS2
    ActueelGovernance & Privacy

    NIS2 wordt bureaucratisch monster, vrezen Duitsers

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs