Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Communicatie zwak punt telecom-industrie

22 oktober 1998 - 22:004 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Michiel Couzy
Michiel Couzy

Telecomregulator Opta, het ministerie van Verkeer en Waterstaat (V&W) en de leveranciers luisteren te weinig naar elkaar. Dit zegt directeur Frans van Belle van MCI Worldcom Nederland. "Opta en V&W moeten onderzoek doen naar de Nederlandse situatie en de prioriteiten van de telecomindustrie. De aanbieders dienen hen hierbij beter te ondersteunen."

De Opta ligt de laatste weken zwaar onder vuur. De toezichthouder stelde in september voor de tarieven van KPN fors te verlagen, zodat de winstopslag van de ex-monopolist op het telefoneren redelijke vormen aanneemt. Een aantal concurrenten van KPN noemt het voorstel van de organisatie contraproductief. Nieuwe telecombedrijven die overwegen te investeren in infrastructuur zouden hiervoor terugschrikken, omdat ze minder winst kunnen halen. Van Belle vindt de discussie een beetje plat. "Deze onenigheid zou niet nodig zijn geweest als Opta en de markt beter met elkaar hadden gecommuniceerd. De toezichthouder werkt voor 80 procent prima. De gebrekkige communicatie kan ook liggen aan het feit dat er te weinig mensen werken bij Opta."

Transportland

MCI Worldcom trekt zich ondertussen weinig aan van de regulerende maatregelen en werkt hard aan de aanleg van het Randstedelijk netwerk. Het glasvezelnet in Rotterdam is volgende maand gereed. Volgend jaar gaat het telecombedrijf graven in Den Haag en Utrecht. Volgens Van Belle zijn deze netwerken van groot belang om de concurrentiepositie van Nederland als transportland te waarborgen. "Rotterdam en Schiphol verliezen aan waarde. We moeten voorkomen dat Hamburg het stokje overneemt."
Frans van Belle legt over een aantal maanden zijn functie als directeur Nederland neer. Op dit moment vervult hij nog twee functies. Van Belle is onlangs benoemd tot directeur van de internationale handelsdivisie van MCI Worldcom. De komende maanden houdt hij zich bezig met het inwerken van de nieuwe, nog onbekende Nederlandse directeur. Onder Van Belles leiding haalde de Nederlandse afdeling zeven ondersteuningscentra naar de hoofdstad. Dat is een mooi resultaat, maar levert ook problemen op. De organisatie breidt volgend jaar namelijk uit van vierhonderd naar duizend werknemers. "We groeien ontzettend snel. En dan voornamelijk op het gebied van data en minder met spraak. De complexiteit hiervan is groot, dus moeten we onze mensen continu trainen." Om aan de opleidingsbehoefte te voldoen en ook genoeg mensen aan te trekken, zal MCI Worldcom een trainingscentrum in Amsterdam opzetten.

Efficiëntie

Ondanks de felle concurrentiestrijd, maakt Van Belle zich geen zorgen over de toekomst van MCI Worldcom in Nederland. De overname van MCI heeft in Nederland meer producten en klanten opgeleverd. Van Belle denkt dat de efficiëntie van de telecombedrijven doorslaggevend zal zijn. "En dan hebben de PTT’s een probleem." De overname van MCI kan ten koste gaan van de efficiëntie van Worldcom, in Europa zal dit gezien de beperkte omvang van MCI niet het geval zijn. "Wat de kosten van de eigen organisatie betreft, is Worldcom een van de besten."
 
Blankert haalt uit naar Opta
Voorzitter Hans Blankert van werkgeversorganisatie VNO-NCW haalde op het congres voor telecomgebruikers flink uit naar de Opta. De toezichthouder besloot dat KPN zijn telefoontarieven moet verlagen, omdat deze prijzen een afspiegeling dienen te zijn van de kosten met daarbovenop een redelijke winst. Een veel te grof middel, oreerde Blankert. Hij noemde de beslissing "contraproductief." Volgens Blankert kan dit oordeel telecomaanbieders ervan weerhouden te investeren in infrastructuur. Hij vindt dat Opta zijn marktkennis overschat. "Mij bekruipt enige huiver als regulatoren denken de markt beter in te kunnen schatten dan de marktpartijen zelf." Ook concurrenten van KPN menen dat het besluit de concurrentie niet bevordert.
Directeur Hans Bakker van Opta verdedigde zich door te zeggen dat de beslissing een gevolg is van Europese regelgeving. "Andere partijen kunnen aan deze regels rechten ontlenen. Als wij niets doen, dan kan een organisatie als de Consumentenbond ons voor de rechter slepen." Volgens Bakker is het aantoonbaar dat de concurrentie zich niet ontwikkelt op de markt van de lokale telefonie. Verder krijgt KPN met een onredelijk grote winstopslag de kans diensten die onder druk van de concurrentie staan te subsidiëren met de miljarden aan inkomsten die ze binnenhalen met de lokale infrastructuur.

 

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs