Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Problemen rond Windows NT

08 augustus 1996 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Ad Mulder
Ad Mulder

AMSTERDAM – Windows NT wordt geplaagd door tegenslagen. Microsoft ziet zich genoodzaakt een einde te maken aan een uit marketingmotieven aangebrachte, "oneerlijke" beperking aan NT Workstation. Een ander probleem dat nu opgeld doet is dat zowel NT Workstation als NT Server alleen als "stand alone besturingssysteem" voldoen aan de C2-beveiligingsnorm die onder andere banken hanteren. Inmiddels wordt in de Amerikaanse vakpers gewag gemaakt van grote en vroege NT-klanten die NT de rug toekeren.

Microsoft was van plan in de aanstaande versie 4.0 van NT Workstation een beperking in te bouwen die het onmogelijk maakt dat de software gebruikt kan worden als serieuze webserver. Het bedrijf wilde klanten zo dwingen de duurdere NT Server voor die taak in te zetten. Uit de bèta-versie van NT Workstation bleek dat in een periode van tien minuten niet meer dan tien browsers informatie konden opvragen van een webserver die draait onder NT Workstation. De protesten tegen deze limiet werden in gang gezet door Tim O’Reilly van het bedrijf O’Reilly & Associates, een van de vele leveranciers, waaronder ook Netscape, van webserver-software die onder NT Workstation draait.

Beveiliging

Er rijzen inmiddels ook vragen over de beveiliging van zowel NT Workstation als NT Server. Hoewel Microsoft zegt dat beide volledig voldoen aan de strengste beveiligingseisen volgens de Amerikaanse C2-norm, blijkt daar gerede twijfel over te bestaan. Tenminste als men de eigen Microsoft-handboeken mag geloven. C2 is een standaard die door banken, overheden en in militaire kringen serieus wordt genomen. Uit de zogenoemde Microsoft "C2-configuration Manager" blijkt, zo ontdekte het Belgische vakblad Data News dat zowel NT Workstation als NT Server alleen aan de C2-norm voldoen als "alle netwerkonderdelen van NT uitgeschakeld zijn". Dat is de "stand alone"-situatie dus. Er is wel een C2-certificering aangevraagd voor de netwerktoestand, maar het kan nog maanden duren voordat hier een uitslag van bekend is. Het ziet er niet naar uit dat NT Workstation 4.0 het C2-stempel kan dragen als het binnenkort officieel gelanceerd wordt.
In de Verenigde Staten is verzekeraar Aetna Life & Casualty, die vorig najaar aankondigde Windows NT te gaan gebruiken als netwerkbesturingssysteem voor het gehele bedrijf, teruggekomen van dat besluit. "Waarom? Omdat ons management in de marketinghype van Microsoft geloofde voordat we een plan hadden kunnen ontwikkelen om de overschakeling in goede banen te leiden", zegt een IT-consultant van Aetna, die niet bij naam genoemd wil worden. "We keken naar de kosten voor backup, voor onderhoud, voor mogelijke bandbreedte-problemen en extra benodigde hardware. De winnaar is: Novell NDS." AM

Meer over

SoftwarebeheerWindows NT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Amsterdam kiest KPN voor private cloud

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Techwereld vrij positief over Europese pakket voor digitale soevereiniteit

    Data & AI

    Van ventilator naar vloeistof

    Cloud & Infrastructuur

    Deel datacenter NorthC in Almere weer aangesloten op netspanning

    Cloud & Infrastructuur

    Vier oorzaken van iot-storingen en hoe je de risico’s kunt beperken

    Data & AI

    AWS en Snowflake verdiepen partnerschap met 6 miljard dollar

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs