Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cruciale rol voor honingpotten

28 april 2005 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Roger Howorth
Roger Howorth

Microsoft heeft kortgeleden onthuld dat het werkt aan ‘honingpot’-technologie om internetwormen te verdelgen. Deskundigen zeggen dat honingpotten een sleutelrol zullen spelen in de strijd tegen kwaadaardige aanvallen en dat de stap van Microsoft meer ondernemingen bewust kan maken van de potentiële kracht van dit verdedigingswapen.

Honingpotten doen hun werk door als een makkelijk te overmeesteren doelwit voor kwaadaardige aanvallen op te treden. Dit doelwit wordt scherp in de gaten gehouden om aanvallen te identificeren. Microsoft onderzoekt op welke manier deze technologie geïntegreerd kan worden in het Windows-platform en hoopt automatische wormenverdelgende tools te kunnen bouwen, alsook meer proactieve systemen om bedreigingen te ontwaren.
Dit soort systemen voor inbraakbeveiliging (IPS, intrusion prevention systems) kan van vitaal belang worden in het beschermen van ondernemingen, nu de tijd tussen het ontdekken van een kwetsbaarheid en de release van exploits die daarvan misbruik maken steeds korter wordt. “Op toegangspoorten (gateways) gebaseerde antivirussystemen werken alleen als de definities van de gevaren up to date is. Ze kunnen niets uitrichten tegen exploits die snel worden uitgebracht”, zegt Bart De Maertelaere van ict-dienstverlener Unisys. “Honingpotten zijn niet het ei van Columbus, maar ze moeten wel een vitaal onderdeel worden van onze it-verdediging, zeker tegen aanvallen op dezelfde dag (zero-day attacks).
Miles Clement, projectmanager Veiligheid bij het Information Security Forum onderstreept de oproep om tot proactieve technologie te komen, in het bijzonder als die gebundeld meegeleverd zou worden met Windows. “Als je de honingpotten niet zelf hoeft te configureren, brengt dat de beheerkosten flink omlaag”, zegt Clement.
Andere deskundigen beweren echter dat de aanpak van Microsoft onvoldoende kan zijn. Federico Barbieri, virusonderzoeker bij beveiligingsonderneming McAfee zegt: “De meest effectieve honingpot wordt op bestelling gemaakt. Hun specifieke aard vereist deskundige planning, installatie en onderhoud en dat valt verdraaid lastig onder te brengen in een eenvoudig te gebruiken product.”
Barbieri, die al een aantal jaren met honingpotten heeft gewerkt, stelt ook dat een Windows-honingpot eenvoudig kan worden herkend door de ervaren hacker, en goed-gecodeerde wormen kunnen de val ontwijken. Barbieri zou desalniettemin graag zien dat meer ondernemingen dergelijke technologie benutten. “Honingpotten zijn een kostbare, maar belangrijke component van een totaal IPS-systeem en moeten op veel grotere schaal ingezet worden”, zegt hij.

 
Roger Howorth

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    Overheid

    VVD: wij willen een ‘AcICT on steroids’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs