Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development

Noorse sensormaker haalt 15 miljoen dollar op

06 februari 2019 - 15:11AchtergrondSoftware & Development
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Sensorontwikkelaar Novelda heeft een investering van vijftien miljoen dollar weten binnen te halen om zijn XeThru-radar-sensortechnologie verder te ontwikkelen en op te schalen naar hoog-volume applicaties.

Novelda kondigde het XeThru ontwikkelaarsplatform voor sensortoepassingen begin 2017 aan. Het ging toen om Noveldas tweede generatie X4-ultra-wideband impulse radar system-on-a-chip. Deze soc gaf de mogelijkheid om makkelijk sensoren te implementeren die kleine bewegingen of verplaatsingen kunnen waarnemen, aanwezigheid kunnen detecteren in een ruimte of belangrijke levenstekens van levende wezens waarnemen.

De transmitter op de chip maakt gebruik van de 7,29 GHz- of de 8,748 Ghz-band, afhankelijk van de niet-gelicenseerde band in een land. De X4 soc moest het ook makkelijker maken voor klanten die zelf geen radarsensortoepassingen ontwikkelen, deze toch toe te laten passen.

Uwb

Bij ultra wideband (uwb) worden zwakke pulsen over een groot spectrumbereik uitgezonden. Dit kan doordat bij de techniek geen draaggolf gebruikt wordt. Omdat de gegevenspakketjes over zo’n grote frequentieband parallel verzonden worden, zijn hoge gegevenssnelheiden mogelijk, tot wel 1 gb per seconde over een afstand van tien meter. Uwb heeft weing last van obstakels, zoals tussenmuren. Uwb kreeg al in 2002 de goedkeuring van de FCC om in commerciële toepassingen te gebruiken, mits het vermogen laag blijft.

Het bedrijf is een spin-off van de Universiteit Oslo dat biomedische toepassingen ging ontwikkelen in 2008. Deze toepassingen waren toen nog gericht op bijvoorbeeld het in de gaten houden van de hartslag van een patiënt.

Inmiddels is de tijd gekomen om de volgende stap te nemen in het ontwikkelingsproces, namelijk het vergroten van de toepassingsmogelijkheden van de XeThru-chips. Dat lijkt met deze kapitaalinjectie aardig gelukt.

Investor (een Noorse venture-investeerder) zegt in een persbericht dat ze verwachten dat de radarsensortoepassingen zeker binnen de internet of things-wereld interessante mogelijkheden kunnen bieden, zowel in consumentenelektronica als automatiserings- en eHealth-applicaties.

De sensoren van Novelda hebben het bedrijf in ieder geval al een Technology Innovation Award opgeleverd voor productinnovatie bij de ISSCC 2018-conferentie in San Francisco.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Main Capital doet met Confirma Software grootste overname tot nu toe

    IT Industry news

    40 miljoen beschikbaar voor wedstrijd energiezuinige ai-chips

    Carrière

    Kort: CWI maakt Van Wijngaarden Awards bekend, Rapid Circle ververst management (en meer)

    Software & Development

    Kort: Nobian digitaliseert met SAP, HSD wordt bij de Hofstad Dienst van Algemeen Economisch Belang (en meer)

    Software & Development

    Keylane en HCLTech jagen op Europese verzekeraars

    Overheid

    Opnieuw vertraging modernisering btw-systemen fiscus

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs