Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Sleutelbeheer cruciaal

27 mei 2022 - 11:51AdvertorialCloud & Infrastructuur
Redactie Computable
Redactie Computable

Databeveiliging is gebaat bij encryptie. Gezien de enorme groei van data betekent dit een veelvoud aan sleutels. Daarom is sleutelbeheer cruciaal, betogen Steven Maas en Gökmen Kiremit, beiden experts op het vlak van versleuteling.

Maas is Sales Director Encryption bij Thales, de Franse technologieleverancier die in 2019 beveiligingsexpert Gemalto overnam en diens producten combineerde met eigen oplossingen voor identiteitsbeheer en databescherming. Kiremit is directeur van Avensus Nederland, de IT-dienstverlener die bij organisaties gegevens beschermt door de IT-complexiteit terug te dringen en risico’s te verminderen.

De geschiedenis van Thales gaat terug naar Racal, de Britse fabrikant die in de jaren tachtig al encryptieapparatuur maakte, zo legt Kiremit uit. In 2000 is Racal verkocht aan het Franse Thomson, dat op zijn beurt in 2000 in handen kwam van Thales. Hij wil maar gezegd hebben dat de twee bedrijven al jaren met het beveiligingsbijltje hakken. “Wij hebben klanten die al meer dan dertig jaar met ons samenwerken, temeer daar Avensus vroeger onderdeel was van Thales.” Dit verklaart tevens de innige band tussen de twee bedrijven.

Gedeelde omgevingen

Maas vertelt dat meerdere ontwikkelingen leiden tot een grotere nadruk op beveiliging van data: Internet of Things, cloud computing, en regelgeving (denk aan AVG). De vraag naar HSM-omgevingen komt uit de markt. Een Hardware Security Module zorgt onder meer voor encryptie, decryptie, authenticatie, sleutelbeheer en sleuteluitwisseling.

“Naarmate meer organisaties de public cloud gebruiken en dus data opslaan en verwerken in gedeelde omgevingen, is de noodzaak voor databeveiliging navenant. Bijvoorbeeld binnen Microsoft Azure-omgevingen of bij shared services omgevingen”, vertelt Maas.

Een opvallende trend is dat organisaties minder gaan voor appliances en meer voor services, meldt Kiremit. “Daarbij moet je zorgen voor een eenduidig platform dat alle data beschermt en sleutels beheert; dat je op één manier omgaat met sleutels. Aangezien het om enorme hoeveelheden gaat, ontkom je niet aan geautomatiseerd sleutelbeheer.”

Beiden benadrukken dat klanten profijt hebben van de jarenlange samenwerking tussen de Thales en Avensus. “We hebben elk aan een half woord genoeg om snel met oplossingen te komen.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    privacy
    Cloud & Infrastructuur

    Transparantie, redundantie en weerbaarheid: fundament voor vertrouwen in mobiele netwerken

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Evides selecteert Digital Survival Company en KPMG in zee met Databricks (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    VUB neemt nieuwe supercomputer Sofia in gebruik

    Cloud & Infrastructuur

    Lenovo start refurbish-dienst voor bedrijven

    Risico, risk
    Security & Awareness

    Phishing en verouderde software vormen (nog altijd) grootste risico

    Data & AI

    Nvidia stopt Synopsys van Aart de Geus twee miljard toe

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs