Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Spoelstra spreekt: Sleepwet in de shredder

21 maart 2018 - 08:18OpinieInnovatie & Transformatie
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Ik ben voor het eerst van mijn leven een zwevende kiezer. Niet wat betreft de gemeenteraadsverkiezingen maar wat betreft het referendum over de sleepwet. Als u deze column leest heb ik inmiddels al gestemd maar ik heb nu nog geen idee wat ik ga stemmen. Ik vind beide opties een slecht idee. Sowieso vind ik een referendum een slecht idee. Dat ze mij vragen om een mening snap ik nog. Maar andere mensen ook?

Het is waarschijnlijk voorlopig het laatste referendum dat wordt gehouden, maar als de sleepwet erdoor komt, is dat ook niet meer nodig, want dan hoeft de overheid je niks meer te vragen. Ze halen je mening zelf wel van je laptop.

Nadeel van wetgeving is dat ze altijd te traag is voor nieuwe ontwikkelingen. Het is alsof je thuis als regel hebt dat je kind om halfacht naar bed moet. Maar die regel heb je bedacht omdat ze drie was. Nu is ze inmiddels veertien en heeft ze huiswerk. Wat ze overigens niet maakt, maar dat is een ander verhaal.

Gevolgen ict steeds groter

Ict wordt voor ons steeds belangrijker en de gevolgen ervan worden steeds groter zonder dat de wet zich daarop aanpast. Misschien moeten we ons afvragen of we bepaalde ontwikkelingen niet eerst even moeten stopzetten voordat we verder gaan. Misschien eerst wetgeving en dan pas ontwikkelen. Angst voor het onbekende speelt een grote rol bij wetgeving op nieuwe ontwikkelingen. Afgelopen week zijn testen met een zelfsturende auto van Uber stopgezet omdat er in Amerika een dodelijk ongeluk is gebeurd. Gek genoeg mogen de auto’s met bestuurders ondanks een veelvoud aan ongelukken gewoon door blijven rijden. Maar ja hier is ook wetgeving voor.

Hoe dan ook, ik ben heel benieuwd naar de uitslag. Niet dat die ertoe doet want die gaat na de verkiezingen bij de VVD samen met hun verkiezingsprogramma gewoon in de shredder. Bij de VVD zweven ze nooit. Ze slepen alleen.

Jacob Spoelstra is columnist en stand-up comedian. Voor meer informatie kijk op www.jacobspoelstra.nl

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra spreekt: Veel beloven loont

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra spreekt: Debiel traag

    MagazineSecurity & Awareness

    Spoelstra spreekt: Vergeten

    OpinieCarrière

    Spoelstra spreekt: Goed volk

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra spreekt: Ict omgekeerde sport

    OpinieFinanciële dienstverlening

    Spoelstra spreekt: Blockchain is een hype

    Eén reactie op “Spoelstra spreekt: Sleepwet in de shredder”

    1. Johan Duinkerken schreef:
      23 maart 2018 om 09:44

      Het is vrij simpel. Iedere ICT’er die voor heeft gestemd is geen professional. Want die persoon ontbreekt het inzicht dat de sleepwet schadelijk is voor de ICT-sector.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs