Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Dell koopt dienstverlener Perot Systems

21 september 2009 - 12:31ActueelCloud & InfrastructuurCapgeminiCGIDellEDSIBMPerot SystemsPhilips
Rik Sanders
Rik Sanders

Computerfabrikant Dell heeft Perot Systems gekocht voor 3,9 miljard dollar. Met de overname van dit Texaanse bedrijf blaast Dell nieuw leven in zijn aspiraties om een grote ict-dienstverlener te worden. Het Amerikaanse bedrijf is opgericht door Ross Perot, oprichter van EDS én ex-presidentskandidaat.

Met de overname van Perot Systems verbreedt Dell zijn diensten met activiteiten die verder gaan dan diensten rondom computerinstallaties. Volgens Dell is de combinatie qua dienstverlening goed voor een omzet van acht miljard dollar (op een gezamenlijke omzet van zestien miljard dollar). Een aantal jaar geleden probeerde Dell zich ook al te profileren als een serieuze concurrent voor grote dienstverleners als IBM, EDS, Capgemini, Logica en Atos Origin. Dat lukte niet goed. In Nederland liep bijvoorbeeld een grote uitbestedingsovereenkomst (samen met Getronics) bij Philips spaak.

Dell betaalt dertig dollar per aandeel Perot Systems. Nadat de acquisitie is afgerond zal Perot Systems vanuit Plano, Texas doorgaan als de service-divisie van Dell, geleid door Peter Altabef, de huidige chief executive officer. Chairman Ross Perot jr (zoon van oprichter Ross Perot) zal toetreden tot de bestuursraad van Dell.

Hoewel Perot Systems een wereldwijd opererende automatiseerder is, is het bedrijf voornamelijk bekend in de Verenigde Staten. Bij de onderneming werken 23.000 mensen. In 2008 draaide Perot Systems een omzet van 2,8 milljard dollar. Belangrijke klanten bevinden zich in de sectoren overheid, zorg en handel.

Ross Perot

De excentrieke ict-ondernemer Ross Perot is vooral bekend als oprichter van EDS in 1962. In 1984 verkoopt Perot EDS voor 2,5 miljard dollar aan General Motors, waar hij in de top terecht kwam. Zijn voortdurende kritiek op de kwaliteit van de voertuigen, en arrogantie ('ik beschik nu over een autofabriek') maakt zijn positie onhoudbaar. Onder druk van GM-topman Roger Smith laat Perot zich in 1986 uitkopen. Twee jaar later start hij, tegen alle afspraken in, met een nieuwe cit-dienstverlener: Perot Systems. Daarnaast begint hij aan een officiële politieke carrière, in 1992 uitmondend in een conservatief-populistisch hervormingsgprogramma waarmee aan de Amerikaanse presidentsverkiezingen mee doet. Zijn optredens slaan aan. Uiteindelijk krijgt Perot 19 procent van de stemmen: niet genoeg voor het Witte Huis, maar wel om Democraat Bill Clinton in het zadel te helpen en te voorkomen dat Bush sr. aan een tweede ambtstermijn kan beginnen. Vier jaar later doet Perot een tweede poging, maar als kandidaat van de Reform Party haalt hij slechts 8 procent van de stemmen. In 2000 draagt hij de leiding van Perot Systems over aan zijn zoon Ross jr.

Meer over

ConsultingOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Dell wil meer groeien in diensten dan hardware

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Philips en Dell ontbinden megacontract

    Computable.nl
    AchtergrondCarrière

    Ross Perot koppelt moraliteitsgevoel aan samenzweringstheorieën

    Computable.nl
    AchtergrondCarrière

    Offline: Ross Perot: Op adelaarsvleugels

    Computable.nl
    ActueelWerkplek & Beheer

    Perot Systems koopt Syllogic

    AchtergrondCarrière

    In memoriam: EDS-oprichter Ross Perot (1930-2019)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs