Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SP eist onderzoek open source-conflict

09 november 2009 - 13:46ActueelData & AIGemeente Amsterdam
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Het Amsterdamse stadsdeel Oost-Watergraafsmeer moet een onafhankelijk partij onderzoek laten doen naar de mogelijkheid om tot een open source-omgeving te komen. Dat dragen de fractieleden van de Socialistische Partij in Oost-Watergraafsmeer op aan het dagelijks bestuur van dat stadsdeel. Het stadsdeel rolde vorig jaar een nieuw Exchangeplatform uit, terwijl het aangrenzende stadsdeel Zeeburg toen juist overstapte op een open source mailserver en open desktops.

Doordat beide stadsdelen gaan fuseren, dreigt Zeeburg nu de overstap naar een opensourceomgeving ongedaan te moeten maken.

‘Het is heel jammer dat een succesvol project op het gebied van open source om zeep dreigt te worden geholpen doordat het stadsdeel Oost-Watergraafsmeer momenteel Microsoft-applicaties draait,' zegt Tiers Bakker, die raadslid is voor de Socialistische Partij (SP) van het stadsdeel Oost-Watergraafsmeer. De motie die zijn fractie indient wordt op 23 november besproken tijdens de begrotingsraad van de De Commissie Wonen en Grote Projecten van Oost-Watergraafsmeer.

Leveranciersafhankelijkheid verminderen

Motieven die Bakker aanvoert voor de SP-eis aan het dagelijks bestuur van het stadsdeel zijn onder andere ‘dat open source aantoonbaar voordeliger is en de afhankelijkheid van leveranciers vermindert'.

Meer over

ECMOpen standaardenOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amsterdam ruziet over open source

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amsterdam schuift open source op lange baan

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Amsterdam wil meer open werkplekken

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    ‘ICT-directeur Amsterdam moet scherp toezien’

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Fusiedrang Amsterdam bedreigt open source

    6 reacties op “SP eist onderzoek open source-conflict”

    1. MD schreef:
      9 november 2009 om 16:04

      Waarom gaat stadsdeel Oost-WGM niet over op open source dan? Ze besparen kosten en hebben een gezamenlijk systeem.

      Trouwens, had dit al enkele dagen gelezen en de projectmanager schrok van de kosten van de open source-oplossing ( Zimbra Mailserver en Suse desktop clients ). Niet omdat het hoog was maar omdat het VEEEEL lager was dan ze dachten.

      Login om te reageren
    2. Peter Zwitser schreef:
      10 november 2009 om 12:11

      Goed initiatief van de SP. Maar ik moet nog zien dat ’t lukt, want dat hele open source-gedoe van Amsterdam (en van het rijk) is tot nu toe meer gebrul dan dat er echt wat gebeurt.

      Login om te reageren
    3. Chris Schaeffer schreef:
      10 november 2009 om 12:24

      Goed werk Tiers, laat je niet vangen in de netten van de closed source-bedrijven. Ook wat ICT betreft gaan we “voor de verandering!”

      Login om te reageren
    4. cees schreef:
      12 november 2009 om 13:20

      Het is van harte te hopen dat men terugkeert naar Microsoft. Niemand behalve een paar hobbyisten zit te wachten op nog een (half valide) systeem dat niet goed communiceert met de wereldstandaard. Brrr…. probeer maar eens een exelsheet met Calc te bewerken (horror wordt uw deel).

      Login om te reageren
    5. Joris schreef:
      12 november 2009 om 13:41

      Waarmee je met je voorbeeld goed de noodzaak van open standaarden aangeeft.

      Login om te reageren
    6. Piet schreef:
      12 november 2009 om 13:56

      @Cees: ook als je in Excel datumcellen bij elkaar probeert op te tellen lukt dat niet! Heeft niets met calc te maken.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs