Centraal in Het Productiehuis staat de overtuiging dat ‘doen’ beter is dan erover praten. Het Productiehuis is in mei 2017 gestart en in een paar maanden tijd zijn er vijf productielijnen gerealiseerd! Belangrijkste resultaten tot nu toe: van 688 naar 92 applicaties, tachtig DevOps-teams en veel enthousiasme onder medewerkers en ‘klanten’.
Juryoordeel
Als jury van de Computable Awards 2018 hebben wij veel waardering voor het enthousiasme en de originele manier waarop de Nationale Politie dit project gepresenteerd heeft. Uit alles bleek dat er veel draagvlak was en dat het een project is wat vanuit de medewerkers ontstaan is. Los van het feit dat dit een zeer geslaagde Agile transformatie is waarbij een eigen variant op SAFE geïmplementeerd is, zijn er ook al concrete tussenresultaten te zien op technisch gebied. Het applicatielandschap is enorm gerationaliseerd, er zijn meerdere otap-straten van scratch af aan ingericht, er wordt binnen één sprint daadwerkelijk werkende software opgeleverd en het deployen gebeurt elke dag.
Wat ons als jury ook positief opgevallen is, is dat de politie heel bewust om zich heen gekeken heeft om gebruik te maken van de ervaringen van andere organisaties. Zo is er onder andere bij ING (af)gekeken waar de it-organisatie ook in één keer overgegaan is. Dit heeft er bijvoorbeeld toe geleid dat er binnen de Nationale Politie klankbordgroepen zijn gemaakt met oud-medewerkers van ING die actief hun kennis en ervaring inbrengen. Voor komend jaar wordt nog nadrukkelijker de samenwerking gezocht met businesspartners en tevens wordt er gekeken naar een verdere inbedding in de organisatie. Al met al een terecht genomineerde in de categorie ICT-project van het Jaar bij de Overheid.
Terug naar de overige genomineerden
Computable.nl over Computable
Stemlokaal Computable Awards 2022 geopend!
Dit zijn de 10 beste ict-samenwerkingsverbanden!
Dit zijn de 10 beste ict-projecten in het mkb!
Loods 5 scoort met betere klantervaring
Dit zijn de 10 beste grootzakelijke ict-projecten!
Dit zijn de 10 beste ict-projecten in de zorg!
Dit zijn de 10 beste ict-projecten bij de overheid!
Dit zijn de 10 beste ict-projecten in het onderwijs!
Dit zijn de 9 beste directeuren ict (en 1 politicus)
Codaisseur beste ict-opleider; Ctrl Improve goede tweede