Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Workday neemt Stories.bi over voor ai-kennis

19 juli 2018 - 08:07ActueelData & AIWorkday
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Het Amerikaanse Workday neemt het Tsjechische Stories.bi over, een data-analyse-startup. Dat heeft het bedrijf zelf bekendgemaakt. De overname moet Workday’s eigen analytics-platform, Prism Analytics, verder ondersteunen.

Stories is gespecialiseerd in zogenaamde ‘augmented analytics’, waarbij machine learning en kunstmatige intelligentie (artificial intelligence, ai) wordt ingezet om analyses te automatiseren en gebruikers een duidelijk en eenvoudig inzicht te geven in de datastromen van een onderneming. Het systeem kan daarbij suggesties geven bij beslissingen die het bedrijf moet nemen.

‘Door dit team en de technologie over te nemen, maken we onze analytics producten intelligenter en onze gebruikerservaring (user experience, ux) bevattelijker’, zo zegt vice president Peter Schlampp van Workday. ‘Dit betekent dat onze klanten nog meer kansen krijgen om hun business te verbeteren zonder door data of dikke rapporten te moeten graven.’

Stories moet op termijn Prism Analytics gaan ondersteunen. Dat is het eigen analytics-platform van Workday, dat het in handen kreeg via de overname van het bedrijf Platfora in 2016.

Workday heeft trouwens al verschillende acquisities achter de rug waarbij kunstmatige intelligentie en machine learning een terugkerend motief vormen. In januari werd SkipFlag ingelijfd, een soort ai database die zichzelf kan opbouwen op basis van interne bedrijfscommunicatie. Toen al liet het bedrijf verstaan dat het meer en meer belang zou gaan hechten aan machine learning, geavanceerde zoekmogelijkheden en natuurlijke spraak. Recent werd ook Rallyteam overgenomen, gespecialiseerd in hr-software voor grote bedrijven. Ook dit platform gebruikt machine learning om bedrijven meer inzichten te geven in hun personeelsbestand.

Meer over

Kunstmatige intelligentieOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    Contract ondertekenen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Workday neemt Adaptive Insights over

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Workday inroduceert Workday Learning

    ActueelCarrière

    Workday telt tweeduizend Europese klanten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs